Niedziela, 25 październik 2020, Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora
Nowy Targ i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 99
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.08.2017, 19:48 | czytano: 4116

Niewyobrażalne zniszczenia po wichurze na północy kraju. Na miejscu był nasz fotoreporter (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

- W długi weekend wyjechałem na pokazy lotnicze do Gdyni. W piątek w nocy przez kraj przeszła potężna burza z wichurą. Największe zniszczenia dokonały się w województwach kujawsko-pomorskim i pomorskim. Udałem się z aparatem do miejscowości Drzewianowo, w której wichura wyrządziła ogromne szkody - opowiada Michał Adamowski.

W poniedziałek, po powrocie z Gdyni pojechałem do miejscowości Drzewianowo w powiecie nakielskim, gdzie zacząłem robić zdjęcia. Gdzieś w tej okolicy prawdopodobnie utworzył się najsilniejszy prąd powietrza, który z niesamowitą prędkością niszczył wszystko co napotkał na swojej drodze. Kierował się na północ, w stronę Borów Tucholskich
(oddalonych o 50 km od Drzewianowa), gdzie były największe zniszczenia po piątkowej nawałnicy.

Na miejscu zastałem powalone betonowe słupy energetyczne, pozrywane dachy, zniszczone samochody, ale również przewrócone całe budynki. Największe szkody wiatr wyrządził na terenach zalesionych, które niemalże w całości zostały powalone. Szacuje się, że zniszczonych jest około 7 milionów metrów sześciennych lasów.

Walące się przydrożne drzewa uszkadzały nawierzchnię, wiatr zrywał dachówki, niszczył szklarnie, drewniane stodoły, przenosił bele siana i powalił połacie pól ze zbożem, które nie nadają się już do koszenia.

W poniedziałek po południu w wielu miejscowościach wciąż nie było prądu. Sporo lokalnych dróg była nieprzejezdna. Ludzie zaczęli powoli sprzątać po nawałnicy, ale jej skutki najprawdopodobniej będę widoczne jeszcze przez wiele lat.

ma/ zdjęcia Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
PO myje19:27, 18 sierpnia 2017
Ekoterroryści powinni tam czym prędzej pojechać i zacząć sprzątać po naturze. To nie był Szyszko.
było by po sprawie19:36, 16 sierpnia 2017
tak po prawdzie wolałabym żeby przeszedł nad Białowieskim Parkiem w rejonie ataku korników
j20:00, 15 sierpnia 2017
to jest właśnie naturalny klin powitrznny
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij