Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Zakopane i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
02.09.2017, 21:45 | czytano: 883

Wykład o normalnym życiu

Wyjątkowo liczną publiczność zgromadził wykład kierownika Katedry Psychiatrii CM UJ, prof. Bogdana de Barbaro w Rabce-Zdroju. Spotkanie pt. „Normalne życie. Czy jest coś takiego?”, zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec w serii „Światopoglądy”, odbyło się w galerii "Pod Aniołem".

Mimo że odpowiedz na tytułowe pytanie nie została jednoznacznie sformułowana, to wykładowca naświetlił aspekty kulturowego powstawania normy psychicznej w zależności od wielu czynników społecznych np. poglądów religijnych, wykształcenia, czy przynależności do grup etnicznych, jak to ma miejsce w USA. Problemem w relacjach międzyludzkich staje się medykalizacja, w tym psychiatryzacja życia, która polega na zastąpieniu rozumienia naturalnych procesów psychologicznych (np. żałoby, smutku), pojęciami chorobowymi, co ma związek także z polityką firm farmaceutycznych. Człowiek współczesny powinien chronić swoją podmiotowość przed zawłaszczeniem jej przez nacisk otoczenia. Natomiast w sytuacji bezsilności i nasilonego cierpienia psychicznego wyjściem jest pomoc psychiatryczna, której nie powinno się bać. Wykład zakończyły liczne pytania i długie oklaski. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach grantu UM Rabki-Zdroju na zadania w zakresie kultury.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij