Niedziela, 15 lipiec 2018, Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
Nowy Targ i okolice
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 4.7 km/h Wilgotność: 79%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
pogodnie
18°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 82%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.10.2017, 19:34 | czytano: 2280

Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze w powiecie nowotarskim

W siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na hasło i plakat promujące ideę rodzinnej pieczy zastępczej.

Konkurs jest jednym z elementów kampanii prowadzonej przez PCPR w Nowym Targu pod nazwą „Zostań rodzicem zastępczym. Podziel się sercem i domem”. Akcja ta ma na celu pozyskanie nowych kandydatów na rodziców zastępczych, tak aby jak najmniej dzieci trafiało do domu dziecka a te, które już tam trafią, jak najszybciej znajdowały albo rodzinę zastępczą, albo rodzinę adopcyjną.

Rodzic zastępczy to bardzo specyficzna rola społeczna, wymagająca nie tylko kompetencji, ale i swoistej misji. Nasze doświadczenie wskazuje, że społeczeństwo pozytywnie ocenia rodzicielstwo zastępcze, niestety ono samo – rozwija się bardzo powoli, wręcz zbyt wolno. Brakuje osób chętnych aby zostać rodziną zastępczą, a kandydaci na rodziców zastępczych wręcz obawiają się, że sąsiedzi a nawet ich własna rodzina będzie oceniać ich w kontekście,  „wynagrodzenie przyznawane za opiekę nad dzieckiem to sposób na zarabianie pieniędzy”.

- Mając na względzie bezpieczeństwo i dobro tych dzieci, które zostały osierocone, porzucone lub odebrane rodzicom należy pamiętać, że jest ich znacznie więcej aniżeli kandydatów na rodziny zastępcze. Z tego powodu koniecznym jest systematyczne promowanie rodzicielstwa zastępczego. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że skuteczność promocji idei rodzicielstwa zastępczego jest oparta na dotarciu z ważnymi informacjami do jak największej rzeszy zainteresowanych.

W swoim wystąpieniu podczas rozstrzygnięcia konkursu wicestarosta Władysław Tylka mówił, że było ono pełne emocji i nie łatwo było członkom komisji konkursowej dokonać wyboru najlepszych prac. Komisja konkursowa nagrodziła w sumie 11 prac w dwóch kategoriach wiekowych.

Fundatorem wszystkich nagród dla laureatów oraz ich opiekunów był Powiat Nowotarski, a patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Nowotarskiego.

Nagrodzeni uczniowie w kategorii wiekowej uczniów IV-VI Szkoły Podstawowej:

I miejsce - Kevin Panczakiewicz - Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu
Emilia Szczechowicz - Szkoła Podstawowa w Łapszach Wyżnych
II miejsce - Marta Sołtys - Szkoła Podstawowa w Łapszach Wyżnych
III miejsce – Natalia Starostowicz - Szkoła Podstawowa w Łapszach Wyżnych

Wyróżnienia:
Kinga Kalata - Szkoła Podstawowa w Łapszach Wyżnych
Alicja Gryglak - Szkoła Podstawowa w Łapszach Wyżnych
Michał Stanek – Szkoła Podstawowa w Łapszach Wyżnych

Nagrodzeni uczniowie w kategorii wiekowej uczniów Gimnazjum:
I miejsce - Patrycja Czajka – Gimnazjum nr 3 w Ochotnicy Górnej
II miejsce – Kinga Czajka – Gimnazjum nr 3 w Ochotnicy Górnej
III miejsce – Wiktoria Królczyk - Gimnazjum nr 3 w Ochotnicy Górnej
Natalia Nogawka - Gimnazjum nr 3 w Ochotnicy Górnej


Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie i ich opiekunowie zostali zaproszeni przez dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu Anetę Wójcik na słodki poczęstunek przygotowany specjalnie na tę okoliczność przez pracowników PCPR w Nowym Targu.

Źródło: PCPR, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
sokrateles00:02, 13 października 2017
Mam sugestię aby w przyszłości serwować młodzieży "witaminowy poczęstunek", a nie "słodki poczęstunek": cukier tuczy i czyni niesamowite spustoszenia w organizmie, pogrążając w intelektualnym letargu z powodu substancji które powstają w wyniku metabolizmu cukrów. Potrzebujemy tych młodych ludzi, którzy nie są winni temu że nie urodzili się w zamożniejszych rodzinach, dlatego może zamiast organizowania wycieczek dla dzieci z czerwonymi paskami na świadectwie, więcej pieniędzy dałoby się przerzucić na rzetelne wychowanie i wykształcenie młodzieży z rodzin zastępczych? Dzieci z czerwonymi paskami na świadectwie najczęściej stać jest na wycieczki i wcale nie trzeba ich sponsorować (chyba że są z rodzin zastępczych, ale tylko takich w tej grupie, a nie wszystkich jak leci czerwonopaskowców).
szeroko działają08:53, 11 października 2017
Powiat ma tylko dwie miejscowości ? Łapsze Wyżne i Ochotnica Górna !
dobrze wygląda08:51, 11 października 2017
Władek se kupił garnitur nowy.
Tajfun21:47, 10 października 2017
Brawo Kevin Panczakiewicz :-)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij