Niedziela, 15 lipiec 2018, Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
Nowy Targ i okolice
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 4.7 km/h Wilgotność: 79%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
pogodnie
18°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 82%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.10.2017, 10:53 | czytano: 897

"Bliżej Tatr"

Fot. Marcin Szkodziński

Ponad 150 dzieci ze szkół z powiatu tatrzańskiego oraz terenu Wspólnoty Leśnej Uprawnionych Ośmiu Wsi wzięło udział w szóstej edycji konkursu "Bliżej Tatr".

Przygotowany konkurs tematycznie nawiązywał do zajęć edukacyjnych organizowanych przez Tatrzański Park Narodowy. – Dzieci najpierw przyjeżdżają do nas na zajęcia, a potem w ramach podsumowania organizujemy konkursy przyrodnicze – mówi Beata Bańka z TPN.

Tematem zadania konkursowego dla dzieci z klas drugich i trzecich było wymodelowanie z masy zwierzątka tatrzańskiego, o którym słuchały na zajęciach. Klasy czwarte miały zrobić przewodnik po Dolinie Białego, a klasy piąte miały przygotować rebus lub krzyżówkę przyrodniczą dotyczącą Kalatówek. – Chcemy, aby dzieci w ten sposób utrwaliły sobie wiedzę z zajęć o Tatrzańskim Parku Narodowym. W ten sposób staramy się zachęcić je do poszerzania swojej wiedzy poprzez szukanie informacji w internecie i książkach – dodała Beata Bańka.

Komisja konkursowa TPN-u przyznała ex aequo kilka pierwszych miejsc dzieciom, które włożyły najwięcej wysiłku w przygotowanie pracy konkursowej. Nagród rzeczowych i upominków nie zabrakło także dla pozostałych uczestników, w tym dzieci, które otrzymały dyplomy za uczestnictwo.

ms/ zdjęcia Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij