Robotyka i programowanie - pierwsze zajęcia już 23 listopada! (artykuł sponsorowany) - podhale24.pl
Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Czarny Dunajec
Clouds
-1°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-1°
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-1°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-1°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
22.11.2017, 11:35 | czytano: 1819

Robotyka i programowanie - pierwsze zajęcia już 23 listopada! (artykuł sponsorowany)

W Nowym Targu i w Zakopanem startują kursy programowania i robotyki dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem klocków lego według scenariuszy renomowanej firmy ROBOCAMP z Trójmiasta, lidera w tej branży, laureata prestiżowej nagrody Startup Europe Awards

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat, więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu 530 501 801. Sa jeszcze ostatnie wolne miejsca!

Kursy pomagają wyrobić umiejętności logicznego, przyczynowo-skutkowego myślenia a także podstawowe zdolności inżynieryjne i programistyczne nawet u sześcio- i siedmiolatków. Rozwijają także umiejętność komunikacji i współpracy.
Każde dziecko da sobie radę, więc, jeśli tylko jest zainteresowane tematem, to nie ma ryzyka, że sobie nie poradzi.



Robotyka i programowanie to kierunek kształcenia zgodny z przyszłym zapotrzebowaniem rynku pracy. Szacuje się, że ok. 65% uczniów ze szkół podstawowych będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie powstały.

DLACZEGO WARTO UCZYĆ DZIECI PROGRAMOWANIA?

Programowanie szturmem wchodzi do szkół na całym świecie. Dlaczego warto go uczyć? Czy każdy powinien umieć programować? Jakie korzyści płyną z nauki programowania? I wreszcie jak uczyć programowania już od pierwszych lat szkoły podstawowej? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Wyzwania jakie stoją obecnie przed nowoczesną edukacją nigdy w historii nie były tak duże. Współczesny świat rozwija się i zmienia tak szybko, że tradycyjne metody nauczania oparte w dużej mierze na bezpośrednim przyswajaniu wiedzy, coraz bardziej tracą na znaczeniu. W gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości nie jesteśmy już w stanie przewidzieć jakich informacji potrzebować będą w przyszłości nasi dzisiejsi uczniowie. Cywilizacyjne kamienie milowe, które niegdyś pojawiały się w odstępach kilku pokoleń, dziś występują z dużo większą częstotliwością i nic nie zapowiada by ten trend miał się w najbliższym czasie odwrócić. Nie bez znaczenia jest także fakt, że dzięki internetowi i powszechnej dostępności smartfonów, wiedza podręcznikowa dostępna jest obecnie na wyciągnięcie ręki niemal w każdym miejscu na Ziemi - zapamiętywanie dużych ilości informacji traci powoli sens.



Zmieniające się czasy zaowocowały nowymi trendami w edukacji - od wielu lat szkoły starają się kłaść coraz większy nacisk na rozwój takich kompetencji jak kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i współpracy. Są to kompetencje, które nie dezaktualizują się wraz ze zmieniającą się rzeczywistością i pozwalają na łatwą adaptację do nowego otoczenia.
Jednym z bardziej obiecujących narzędzi, o których mówi się w kontekście rozwijania tych kompetencji jest nauka programowania.

PROGRAMOWANIE – CO TO ZNACZY?

Programowanie, nazywane także kodowaniem, ma współcześnie ogromną liczbę zastosowań. Programy sterują naszymi komputerami domowymi, serwerami banków i portali internetowych, tabletami, telefonami komórkowymi, ale też pralkami czy windami. Programowanie można prosto opisać jako pisanie instrukcji dla komputera. Pierwsze programy powstawały bezpośrednio w tzw. kodzie maszynowym – zrozumiałym dla procesora ciągu liczb zapisanych w postaci binarnej (czyli z użyciem wyłącznie zer i jedynek). Przykładowy fragment programu służący do dodawania jedynki do zapisanej w pamięci liczby wyglądał tak: 0000 0010 0000 0000 0001 0000 0011 0100. Maszyna wykonywała ten program bez problemu, jednak dla człowieka – nawet wykwalifikowanego specjalisty – rozszyfrowanie fragmentu kodu zapisanego w tej postaci było bardzo trudne, lub zgoła niemożliwe.

NAWET DZIECKO MOŻE PROGRAMOWAĆ!

Komputery zmieniały i wciąż zmieniają otaczający nas świat, a programiści wciąż są niezbędni. Dziś dzięki kursom w Centrum Edukacji Cogito możesz wprowadzić swoje dziecko w ten świat. Te umiejętności owocować będą przez całe życie - od szkoły do pozycji na rynku pracy.

Centrum Edukacji Cogito
Nowy Targ ul. Św. Anny 30
tel. 0-18 26 67 601
Zakopane ul. Nowotarska 25
tel. 0-18 20 11 777

Więcej informacji na temat zajęć i Centrum Edukacji Cogito znaleźć można na naszym profilu na facebook'u
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas