"Partnerstwo dla książki" - debata bibliotekarzy - podhale24.pl
Piątek, 26 kwietnia
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Nowy Targ
Clouds
-2°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 96 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-2°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
22.11.2017, 21:45 | czytano: 1677

"Partnerstwo dla książki" - debata bibliotekarzy

NOWY TARG. Zakończyła się ostania konferencja bibliotekarzy powiatu nowotarskiego, zorganizowana w ramach projektu „Partnerstwo dla książki”, która miała miejsce w siedzibie Starostwa Powiatu Nowotarskiego.

Uczestników powitał Starosta Nowotarski Krzysztof Faber - podkreślając na wstępie ważną funkcję kulturotwórczą bibliotek publicznych.

Tematem spotkania był „Współczesny marketing biznesowy. Kształtowanie wizerunku bibliotekarza”. Wykład prowadził dr hab. Dariusz Tworzydło, ekspert ds. public relations, prezes Agencji "Exacto”, który podkreślał znaczenie właściwej promocji biblioteki, a przede wszystkim odpowiednią postawę samego bibliotekarza.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu na podstawie porozumienia zawartego ze Starostwem Powiatowym realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej. Do jej zadań należy m. in. sprawowanie nadzoru merytorycznego nad bibliotekami działającymi na terenie powiatu oraz udzielanie im pomocy instrukcyjno-metodycznej i szkoleniowej.

"Partnerstwo dla książki" jest programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki któremu udało się uzyskać dotację na cykl szkoleń pt. Wiedza - inspiracja - rozwój. Rynek czytelniczy nie może istnieć i rozwijać się bez dwóch podstawowych miejsc dostępu do książki: księgarń i bibliotek. Oba te podmioty pełnią także funkcje kulturotwórcze i kształtują zachowania czytelnicze w społecznościach, w których działają. By jednak mogły te funkcje spełniać muszą być nie tylko dobrze zaopatrzone i prowadzone na poziomie odpowiadającym potrzebom ich użytkowników. Powinny również te potrzeby kreować. Nowoczesna biblioteka publiczna musi być otwartą dla wszystkich przestrzenią usługową. Miejscem zaufania społecznego, współpracującą z innymi, działającymi lokalnie instytucjami i organizacjami tak, by formować miejscową sferę kulturalną i społeczną. Dla bibliotekarzy oznacza to konieczność ustawicznego zdobywania nowych umiejętności i kompetencji, które pozwolą na skuteczniejsze działania w zakresie animowania kultury i życia społecznego. W ramach programu odbyło się pięć wykładów, o różnorodnej tematyce. Trenerami byli wyszkoleni specjaliści, którzy przeprowadzili spotkania dotyczące benchmarkingu w bibliotece, umiejętności tworzenia wystaw interaktywnych z wykorzystaniem zasobów cyfrowych, psychologicznych technik skutecznej promocji instytucji kultury oraz zajęć biblioterapeutycznych w bibliotece publicznej.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
:?22:40, 23 listopada 2017
nie trzeba szkół w publicznych też są "produkowani " na siłę statystyka musi się zgadzać dla wójtów zwłaszcza, dzisiaj nawet 3 latek jest zapisywany nie ważne że czytać nie umie ale pewnie na kompie gra bo teraz coraz częściej dzieci bezmyślnie spędzaja czas w bibliotekach przy komputerach na głupich grach.
praktyk12:52, 23 listopada 2017
Mieszanie we własnym sosie, wobec rewolucji informatycznej i braku nowości w ksiegozbiorach- notoryczny brak środków finansowych.
Dokonać rzetelnej oceny liczby czytelników . Szczególnie w szkołach
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas