Niedziela, 24 luty 2019, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Czarny Dunajec i okolice
przewaga chmur
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-6°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
pochmurno
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
29.11.2017, 14:34 | czytano: 1549

Czy w Szczawnicy będzie Uniwersytet Trzeciego Wieku?

Jest szansa na stworzenie w Szczawnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkanie mające pokazać, czy są osoby zainteresowane tą tematyką, przyszła do sali kina "Pieniny" w Szczawnicy prawie pełna sala seniorów ze Szczawnicy, Krościenka i Ochotnicy.

Wszystkich przybyłych powitały "sprawczynie" przedsięwzięcia – panie Bożena Nowak i Barbara Radecka, które zaprosiły do Szczawnicy prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku panią Wiesławę Borczyk. Przybył także były dyrektor OHP Jarmuta - Józef Citak wraz z małżonką Barbarą, obydwoje działający w U3W w Nowym Sączu. Józef Citak wspominał o konieczności stworzenia tzw. grupy inicjatywnej, która na terenie lokalnym zajmie się organizacją U3W, a prezes Wiesława Borczyk w swoim wykładzie opowiedziała o tym, czym są Uniwersytety Trzeciego Wieku, jak działają, czym się zajmują, jak bardzo są liczne i potrzebne w Polsce, kraju najszybciej starzejącym się w Europie oraz przybliżyła funkcjonowanie U3W w Nowym Sączu. Wiele miejsca w swoim wystąpieniu poświęciła także uświadomieniu zebranym konieczności zadbania o własne zdrowie i formę psychiczną w wieku dojrzałym, co bardzo podnosi komfort życia, poczucie własnej godności i niezależność człowieka na emeryturze. Zwróciła uwagę, że to dobry czas na realizację swoich marzeń, które ma każdy, niezależnie od wieku. O swoich doświadczeniach i umiejętnościach zdobytych w nowosądeckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, m.in. językowych, obsługi komputera oraz o startach w olimpiadach sportowych opowiedziała także jego uczestniczka Barbara Citak. Swoją wolę pomocy w organizacji zajęć U3W w Szczawnicy i poparcie samej idei wyraził gospodarz obiektu dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy Tomasz Hurkała.

Podczas spotkania zostały przeprowadzone pierwsze zapisy, mające pokazać, jak duże jest zainteresowanie stworzeniem U3W w naszym mieście oraz wyłoniona została grupa osób, które będzie Grupą Inicjatywną, a z czasem może się stanie zarządem U3W w Szczawnicy.

Alina Lelito
najnowsze informacje
komentarze
zswp13:24, 30 listopada 2017
Perspektywa bycia pod skrzydłami akademickimi PPWSZ w Nowym Targu nie jest najlepsza. Zdecydowanie korzystniej jest wybrać współpracę z PWSZ w Nowym Sączu, przynajmniej ta uczelnia sądecka się rozwija, ma perspektywy, a studentów przybywa. Nowy Targ to przeszłość. Budynki powstałe ze środków UE w których hula wiatr bo studentów brak to przykry widok.
???21:26, 29 listopada 2017
Dyrektor Citak zarabia coś na tym Uniwersytecie ze się tak angażuje?
Lepiej współpracować z nowotarskim UTW
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij