Sobota, 21 lipiec 2018, Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Czarny Dunajec i okolice
pogodnie
25°
Wiatr: 5.5 km/h Wilgotność: 51%
niewielkie zachmurzenie
25°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 53%
pogodnie
24°
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 62%
niewielkie zachmurzenie
24°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 59%
pogodnie
22°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 64%
pogodnie
24°
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 62%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
12.01.2018, 11:08 | czytano: 2835

Skaldowie w Ludźmierzu (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

W Sanktuarium Marki Bożej Ludźmierskiej z koncertem kolęd wystąpiła legendarna grupa Skaldowie.

Zespół znany z takich przebojów jak "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał " czy "Nie domykajmy drzwi" wystąpił przed publicznością z koncertem zatytułowanym "Moje Betlejem", na którym wykonał kolędy i piosenki do słów zmarłego niedawno poety Leszka Aleksandra Moczulskiego, autora słów m.in. do Nieszporów Ludźmierskich.

Na Podhalu Skaldowie znani są m.in. inspiracji muzyką góralską, przeboju "Krywaniu, Krywaniu", a i podczas koncertu nie zabrakło akcentów góralskich. Ze Skaldami wystąpiła ludźmierska schola.

"To były rekolekcje prowadzone przez Jana Budziaszka. Niesamowite świadectwo wiary i ufności. Perkusista zaświadczał o tym, że najtrudniej było mu nauczyć się przebaczenia. Wierzysz, że Bóg narodził się w betlejemskim żłobie, ale biada ci, jeśli nie narodzi się w tobie. Pełen kościół ludzi niemalże z zapartym tchem słuchał Budziaszka, Jacka, Andrzeja i Gabrysi Zielińskich. I scholi ludźmierskiej - młodych oazowiczów, którzy wyćwiczyli pięknie i śpiewali ze Skaldami. Bogu niech będą dzięki za takie świadectwa wiary" - podsumowują koncert organizatorzy w artykule podsumowującym koncert na stronie internetowej Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu.

r/ źródło: SM w Ludźmierzu, zdjęcia Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
para17:45, 16 stycznia 2018
Amen i na wieki wieków.
Emeryt18:04, 12 stycznia 2018
Dinozaury!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij