Sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Szczawnica i okolice
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 82%
pochmurno
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 6.1 km/h Wilgotność: 89%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 97%
pochmurno
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 98%
12.01.2018, 11:08 | czytano: 2861

Skaldowie w Ludźmierzu (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

W Sanktuarium Marki Bożej Ludźmierskiej z koncertem kolęd wystąpiła legendarna grupa Skaldowie.

Zespół znany z takich przebojów jak "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał " czy "Nie domykajmy drzwi" wystąpił przed publicznością z koncertem zatytułowanym "Moje Betlejem", na którym wykonał kolędy i piosenki do słów zmarłego niedawno poety Leszka Aleksandra Moczulskiego, autora słów m.in. do Nieszporów Ludźmierskich.

Na Podhalu Skaldowie znani są m.in. inspiracji muzyką góralską, przeboju "Krywaniu, Krywaniu", a i podczas koncertu nie zabrakło akcentów góralskich. Ze Skaldami wystąpiła ludźmierska schola.

"To były rekolekcje prowadzone przez Jana Budziaszka. Niesamowite świadectwo wiary i ufności. Perkusista zaświadczał o tym, że najtrudniej było mu nauczyć się przebaczenia. Wierzysz, że Bóg narodził się w betlejemskim żłobie, ale biada ci, jeśli nie narodzi się w tobie. Pełen kościół ludzi niemalże z zapartym tchem słuchał Budziaszka, Jacka, Andrzeja i Gabrysi Zielińskich. I scholi ludźmierskiej - młodych oazowiczów, którzy wyćwiczyli pięknie i śpiewali ze Skaldami. Bogu niech będą dzięki za takie świadectwa wiary" - podsumowują koncert organizatorzy w artykule podsumowującym koncert na stronie internetowej Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu.

r/ źródło: SM w Ludźmierzu, zdjęcia Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
para17:45, 16 stycznia 2018
Amen i na wieki wieków.
Emeryt18:04, 12 stycznia 2018
Dinozaury!

Informujemy, iż w czasie ciszy wyborczej komentarze są przyjmowane, opublikowane na stronie zostaną po jej zakończeniu.

dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij