Niedziela, 24 luty 2019, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Rabka Zdrój i okolice
przewaga chmur
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-6°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
pochmurno
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
12.02.2018, 20:42 | czytano: 1462

"Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj" - wspólna akcja policjantów i funkcjonariuszy SOK

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu realizowali wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Suchej Beskidzkiej działania prewencyjne w ramach akcji „Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj”.

Akcja prowadzona była w godzinach od 9.00 do 11.00 na ulicy Orkana w Szaflarach, w rejonie przejazdu kolejowego. Funkcjonariusze zwracali uwagę na stosowanie się zarówno przez pieszych, jak i kierujących do znaków i sygnałów drogowych.Szczególną uwagę zwracali też na kierujących, którzy wjeżdżali na przejazd kolejowy pomimo braku możliwości do kontynuowania dalszej jazdy - ze względu na duże natężenie ruchu nie byli w stanie szybko go opuścić, a takie zachowanie jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ w każdej chwili może nadjechać pociąg. To już kolejne wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy SOK w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

Przypomnijmy - kilka dni temu kierowca busa osobowego nie zauważył pociągu, gdy przejeżdżał przez tory. Pociąg uderzył w auto z impetem miażdżąc tył samochodu.

opr.s/ zdj. KPP w Nowym Targu
najnowsze informacje
komentarze
góral21:51, 14 lutego 2018
Ciekawie będzie w NT jak za 2 lata zrobią nową Zakopiankę ze Rdzawki ...Korek przy torach będzie chyba od Ludźmierza...Sprzydałby się tunel...
driver19:25, 14 lutego 2018
Czyli przed każdym znakiem "Stop" należy postawić szlaban.
zyg.08:55, 13 lutego 2018
Nie szukaj winnych swojego ....... to prawda, tej zasady należy sie trzymać.
smierc za smierc22:48, 12 lutego 2018
Debilstwo ! dopiero ludzie muszą zginać i musi być tragedia ! żeby założyli szlaban Bez mózgi ! . Tak samo jak na Skomielnej zginęli ludzie w busie i dopiero założyli sygnalizacje !
stary21:54, 12 lutego 2018
Do :)). Z punktu widzenia psychologii rośnie nam pokolenie Y-ków. Jak na czopkach pisze "Stosować zewnętrznie", to należy dokładnie określić, bo Y czopka zje. Jednym słowem mamy Zachód pełną gębą.
:))21:07, 12 lutego 2018
Takie wpisy jak ten poniżej to jaskrawy przykład tego jaki niektórzy są bezmyślni, bezwolni.

Po co ci człowieku "władza? Sam nie umiesz myśleć? Jak jest przejazd bez szlabanu to chyba logiczne, ze trzeba się rozejrzeć na boki i być ostrożnym.

Zawsze szukasz winnych swojego głupiego zachowania?

To dla takich "tytanów intelektu" jak mesjekonrad są te instrukcje obsługi suszarek do włosów - "że wkładać do wody podczas pracy urządzenia"...
mesjekonrad20:48, 12 lutego 2018
Brak szlabanów, czyli zapór na przejeździe kolejowym w Szaflarach jest jednym z, licznych niestety, przykładów głupoty odnośnych władz. No cóż, rządzą nami tacy, jacy sami jesteśmy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij