Niedziela, 24 luty 2019, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Jabłonka i okolice
przewaga chmur
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-6°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
pochmurno
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
13.02.2018, 15:15 | czytano: 1429

Nabór do GOPR

Grupa Podhalańska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ogłasza nabór kandydatów do służby w górach. Egzamin odbędzie się 4 marca 2018 roku przy dyżurce na Długiej Polanie.

Na egzamin zapraszamy wszystkich którzy znają i lubią góry, są pełnoletni i w stanie zdrowia pozwalającym na pełnienie służby górskiej oraz mają czas i chęci, aby poświęcić się ochotniczej działalności Pogotowia Górskiego.

Aby zapisać się na egzamin należy w stacji centralnej GP GOPR w Rabce-Zdrój przedłożyć następujące dokumenty:

– życiorys z uwzględnieniem działalności górskiej
– podanie o przyjęcie na kandydata podpisane przez przez dwóch ratowników GP GOPR tzw. wprowadzających
– potwierdzenie posiadania dodatkowych kwalifikacji (uprawnień PZN, PZA, medycznych, itp.)
– zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do odbycia egzaminu do GOPR

oraz odbyć rozmowę kwalifikacyjną z naczelnikiem GP GOPR.

Wszystkie formalności należy załatwić najpóźniej na tydzień przed zaplanowanym terminem egzaminu. Po ich pozytywnym rozpatrzeniu można przystąpić do egzaminu teoretyczno – praktycznego.

Egzamin rozpocznie się 4 marca 2018 r. przy dyżurce GOPR na Długiej Polanie w Nowym Targu. Aby przystąpić do egzaminu, należy posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do odbycia egzaminu do GOPR oraz posiadać niezbędny sprzęt do sprawnego poruszania się w warunkach zimowych w górach i na stoku narciarskim.

Co wchodzi w skład egzaminu?

Egzamin składa się z trzech części:

1. Część kondycyjna – wejście na czas na Turbacz zielonym szlakiem z Długiej Polany z ekwipunkiem potrzebnym do odbycia egzaminu. Limit czasu – ustalony w dniu egzaminu przez ratownika.

2. Część narciarska – zjazd na nartach z Turbacza na Długą Polanę – jazda w zróżnicowanym terenie (jeżeli tegoroczna „zima” na to pozwoli); na stoku Długa Polana – hamowanie pługiem do zatrzymania, ześlizg boczny, jazda dowolna.

3. Część teoretyczna – ogólna znajomość pasm górskich w Polsce i szczegółowa znajomość terenu działania Grupy Podhalańskiej – przeprowadzona w formie ustnej.

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu i spełnieniu powyższych wymagań adept uchwałą Zarządu zostaje przyjęty w poczet kandydatów GOPR i rozpoczyna staż kandydacki, który trwa przynajmniej dwa lata. W okresie tym kandydat obowiązany jest do odbycia szeregu szkoleń zakończonych Kursem I stopnia i egzaminem. Pozytywne zdanie egzaminu oraz spełnienie wszystkich wymagań uprawnia kandydata do złożenia uroczystego przyrzeczenia na ręce Naczelnika GP GOPR i odebrania „Blachy”, czyli stania się pełnoprawnym ratownikiem Grupy Podhalańskiej GOPR.

Łukasz Majerczyk, źródło: Grupa Podhalańska GOPR
najnowsze informacje
komentarze
Martin13:11, 14 lutego 2018
Moje doświadczenie: Byłem raz w morskim oku, a jak zapadł zmrok to mnie ewakuowaliście :)
misiu10:33, 14 lutego 2018
wyp......
misiek16:27, 13 lutego 2018
Lepiej zostać strażakiem bo chociaż kasa jest za godzinę roboty
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij