Niedziela, 24 luty 2019, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Zakopane i okolice
przewaga chmur
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-6°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
pochmurno
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
14.02.2018, 10:42 | czytano: 786

4. Charytatywny Turniej Hokejowy dla skautów i harcerzy

Wielkimi krokami zbliża się już 4. edycja Charytatywnego Turnieju Hokejowego dla skautów i harcerzy. W tym roku odbędzie się on w dniach 24-25 lutego w Białce Tatrzańskiej.

Do turnieju zgłosiło się: 5 drużyn z Podhalańskiego Hufca ZHP, 2 drużyny ze Słowackiej Organizacji Skautowej (Ruzembork, Trstena, Dolny Kubin) oraz 1 drużyna z Hufca Kraków Śródmieście ZHP. Ranga turnieju z roku na rok jest coraz większa, a w przyszłości - oczywiście przy aprobacie władz harcerskich w Polsce - ma przeobrazić się w oficjalne Mistrzostwa Polski Harcerzy w hokeju na lodzie.

W programie turnieju są m. in. mecze hokeja, mini-konkursy hokejowe dla widowni, konkursy na najlepiej zaprezentowane barwy drużyny i darmowe wejścia na Termy. W trakcie trwania biwaku rozegrane zostaną wspomniane mecze turniejowe, które wyłonią zwycięzcę 4. Harcerskiego Charytatywnego Turnieju Hokejowego. Areną tegorocznych zmagań będzie lodowisko w Białce Tatrzańskiej, a termin turnieju to 24-25 lutego, czyli okres ferii zimowych dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Turnie będzie miał charytatywny charakter. - W tym roku naszą pomocą obejmiemy Marzenę Sądelską z Maruszyny, maturzystkę II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, która 25 października 2017 roku uległa ciężkiemu wypadkowi - zderzenia z samochodem ciężarowym. Po wypadku, w stanie zagrożenie życia, z licznymi obrażeniami, wylądowała na Oddziale Intensywnej Terapii w Nowym Targu. Tam przeszła poważną infekcję, cały czas tocząc walkę o życie. Po prawie dwóch miesiącach przebywania w śpiączce, małymi krokami dzielna nastolatka odzyskuje świadomość, jednak przy tak rozległych uszkodzeniach neurologicznych wymaga ciągłych ćwiczeń i rehabilitacji. Obecnie przebywa w specjalistycznej klinice w Krakowie. Koszty jej leczenia są bardzo duże (od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie), więc każde wsparcie finansowe jest bardzo potrzebne - informują organizatorzy.

oprac. r/ materiały prasowe
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij