Środa, 19 grudzień 2018, Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Urbana
Zakopane i okolice
pogodnie
-11°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 97%
pogodnie
-11°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 87%
niewielkie zachmurzenie
-11°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 97%
niewielkie zachmurzenie
-8°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
pogodnie
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
niewielkie zachmurzenie
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
14.03.2018, 10:57 | czytano: 3126

XVII Droga Krzyżowa ulicami Nowego Targu

Arch. Podhale24.pl

Parafialne oddziały Akcji Katolickiej przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Św. Katarzyny w Nowym Targu, zapraszają w najbliższy piątek 16 marca na XVII Drogę Krzyżową ulicami miasta.

Droga Krzyżowa, tradycyjnie, rozpocznie się przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu o godzinie 19. Następnie jej uczestnicy przejdą ulicami Królowej Jadwigi, Krzywą, Kopernika i Szaflarską na nowotarski Rynek, gdzie dotrą ok. godz. 21.

Rozważania w trakcie Drogi Krzyżowej będą czytać przedstawiciele grup parafialnych z nowotarskich parafii oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowańca, Związku Podhalan, Rycerzy Kolumba i Maltańskiej Służby Medycznej.

Źródło: POAK przy Parafii NSPJ i POAK przy Św. Katarzyny, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
moje_zdanie22:25, 18 marca 2018
Do @magda : Nie mierz magdo innych swoją miarką, czyli miarką pustej lampki po winie. Skoro jesteś taka ''święta'' to dlaczego zamiast być właśnie na omawianym nabożeństwie, komentujesz w necie?
kaka20:40, 16 marca 2018
do Aqdrianna nie idziesz! nie komentuj
magda19:22, 16 marca 2018
moje _zdanie i reszta - siedzcie i pijcie dalej ....
Ja niewierząca14:09, 16 marca 2018
Oj Adriano marudzisz. Faryzeusze też chodzili za Jezusem. Droga Krzyżowa w Nowym Targu polityczna, weź się ogarnij. Małe Miasto, prawie brak polityki, nie wplątuj zwykłych ludzi w politykę, a co Burmistrz nie może się modlić na Drodze Krzyżowej, bo zaraz powiedzą ludziska, że o głosy zabiega? Nie dajmy się zwariować, moc modlitwy oceni Bóg.
K.11:54, 16 marca 2018
@Adrianna i reszta popleczników
Popatrzcie na zdjęcie załączone do tekstu.Kogo widzicie? Ludzi starających się o poparcie w wyborach, polityków? O co chodzi z tą "haniebną prawdą o sobie"? Nie sądź innych swoja miarą.
Droga Krzyżowa ulicami Miasta gromadzi ludzi z różnych środowisk, którzy chcą wspólnie się modlić. Jakże łatwo skategoryzować, zaszufladkować całość jedynie na podstawie własnego zdania.. Niestety, tak to nie działa :-)
Wiadomo, w każdej grupie znajdzie się czarna owca, ale - na litość - dlaczego w pierwszej kolejności wiernych nazywasz politykierami czy "o haniebnej przeszłości"? Dlaczego nie widzisz tutaj nowotarżan, po prostu lokalnej wspólnoty?
Reprezentujesz zachowanie charakterystyczne dla homo sovieticus.
moje_zdanie23:01, 15 marca 2018
To co napisała @Adrianna to niestety PRAWDA. Hipokryci idą, wszak WYPADA i TRZEBA IŚĆ ale w codziennym życiu, dla drugiego człowieka nie ma serca taki ''wspólnotowiec''. Idą nie z potrzeby serca ale dlatego że TRZEBA SIĘ POKAZAĆ. żałośni pozerzy.
jasiek22:25, 15 marca 2018
podsumowałaś tych co idą na przodzie a co z tymi co idą w tłumie i ich nikt nie widzi a są ??
jaga221:59, 15 marca 2018
Adrianna nigdy bym nie pomyślala że na Drogę Krzyżową idzie się poszpanować. Ale większosc to starsi którzy myślą czy doczekam następnej Pozdrawiam
Adrian21:15, 15 marca 2018
Do Adrianny.
Droga Adrianno!
Nie sposób się z tobą nie zgodzić. Taka jest niestety prawda.
Adrianna19:06, 15 marca 2018
Ośmielę się podzielić swoimi obserwacjami. W takich wydarzeniach biorą udział osoby: a) starające się o zdobycie mandatu w wyborach b) chcące podtrzymać dobry (niekoniecznie zasłużenie) wizerunek wśród lokalnej społeczności c) starające zakryć wstydliwą czy wręcz haniebną prawdę o sobie d) osoby prawdziwie kochające Jezusa. Niestety, odnoszę wrażenie, że tych z kategorii d) jak na lekarstwo w takich jak ten pochodach, przez co zamieniają się one w istny pochód hipokryzji. Większą zasługę ma ten, który modli się w domu przy zamkniętych drzwiach, kiedy widzi go tylko Ojciec Niebieski, niż ci uliczni aktywiści. Napiszę więcej, wolę spotkać na swej drodze kogoś zwyczajnie ludzkiego choć mało religijnie ekspresyjnego, niż takiego pielgrzymkowo-adoracyjno-pochodowo zaangażowanego Byle-Kogo.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij