Czwartek, 17 styczeń 2019, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Zakopane i okolice
niewielkie zachmurzenie
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86%
niewielkie zachmurzenie
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 83%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 88%
pochmurno
-2°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 97%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
16.05.2018, 11:06 | czytano: 1366

Policjantka ostrzegła seniorów przed oszustwami na wnuczka

Mł. asp. Dorota Garbacz z nowotarskiej komendy policji spotkała się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu. Pogadanka miała miejsce w plenerze w Nowym Targu w ramach działań „Bezpieczny Senior”.

Funkcjonariuszka przedstawiła seniorom schematy działania oszustów podających się za wnuczka, czy policjanta. Zwróciła uwagę, że metody stosowane przez oszustów cały czas się zmieniają i próbują oni wyłudzać pieniądze na różne sposoby – na ostatnią okazję zakupu różnego rodzaju przedmiotów, na nagły wypadek lub inne nieszczęście, działania przedstawicieli różnych urzędów, firm ale również na akcje organizowane przez policję przeciwko przestępcom np. hakerom czy złodziejom.

Podczas spotkania był również czas na rozmowę, seniorzy zadawali wiele pytań, a także opowiadali o niebezpiecznych sytuacjach, o których słyszeli lub w których sami uczestniczyli. Zostali poinformowani, ze za pomocą interaktywnej strony „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” również mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo w miejscu swojego zamieszkania poprzez zgłaszanie tych zagrożeń, które nie wymagają natychmiastowej interwencji policji.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom rozdano krótki poradnik o tym, jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa, a opaskę odblaskową dla zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych poruszających się po zmierzchu.

Źródło:KPP Nowy Trag, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
24 TS09:50, 18 maja 2018
a później Grill ,tańce,piwo ....he,he
Obserwator07:25, 17 maja 2018
Uważam, że jedno spotkanie to za mało powinno być takich więcej
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij