Czwartek, 17 styczeń 2019, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Szczawnica i okolice
niewielkie zachmurzenie
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86%
niewielkie zachmurzenie
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 83%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 88%
pochmurno
-2°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 97%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
12.06.2018, 16:14 | czytano: 1476

Państwo Maria i Stanisław Rychtarczykowie z Gronia - głównymi laureatami etapu regionalnego Ogólnopolski konkurs na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

zdj. organizatora

XVI Ogólnopolski konkurs na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w tym roku odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Konkurs organizowany jest corocznie przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcję Pracy.

Do tegorocznego etapu regionalnego zgłosiło się 28 gospodarstw reprezentujący powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski oraz tatrzański.

Konkurs jest jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę. Ma na celu zmniejszyć liczbę wypadków i chorób zawodowych rolników oraz promować zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. W Konkursie mogą brać udział zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne.

Rolnicy, którzy zgłosili się do mieli okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania swojego gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą komisje konkursowe. 

Komisja konkursowa złożona z pracowników prewencji KRUS PT Nowy Sącz, inspektora PIP Inspektorat Nowy Sącz oraz doradcy rolniczego z PZDR w Nawojowej po odwiedzeniu wszystkich zgłoszonych gospodarstw uznała że najbardziej bezpiecznym gospodarstwem rolnym w wymienionych powiatów jest gospodarstwo Państwa Rychtarczyków z Gronia a na wyróżnienie zasłużyło gospodarstwo Pana Jacka Rafacza z Cichego.

Podsumowanie etapu regionalnego odbyło w Placówce Terenowej KRUS w Nowym Sączu.

źródło: KRUS o/Nowy Targ, opr. s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij