Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Szczawnica i okolice
obłoki zanikające
Wiatr: 9.7 km/h Wilgotność: 73%
deszcz
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 73%
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 73%
przewaga chmur
Wiatr: 5.3 km/h Wilgotność: 64%
obłoki zanikające
Wiatr: 9.7 km/h Wilgotność: 73%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
11.07.2018, 20:10 | czytano: 1466

Modern Combat, czyli obóz szkoleniowy jiu jitsu (zdjęcia)

zdj. organizatora

Jak co roku uczniowie Szkoły Walki Yamabushi mieli okazję gościć na obozie Jiu Jitsu Modern Combat w Zaklikowie. Z terenu Gminy Nowy Targ w zajęciach brało udział 21 osób wspólnie ćwicząc z miejscowymi adeptami sztuk walki.

Gościł ich właściciel ośrodka szkoleniowego doktor Andrzej Berezowski, posiadający aktualnie stopień 7 Dan w Jiu Jitsu Modern Combat. Tematem przewodnim obozu była walka kijem. Doktor Berezowski osobiście przeprowadził kilka zajęć, prezentując sposoby odbierania kija napastnikowi tzw. wyłuskiwanie.

Zajęcia z zakresu walki kijem i obrony przed kijem prowadzili sensei Dariusz Kluk i sensei Aleksander Kozieł. Oprócz tego młodzież mogła się zapoznać z historią szermierki, jak również spróbować podstaw szermierki pod kierunkiem shihana Jerzego Bącala. Były też zajęcia strzeleckie, biegi nocne, podstawowy kurs kulinarny oraz surwiwal. Zajęcia z surwiwalu prowadził doktor Andrzej Trębaszewski, autor pierwszej w Polsce książki o tej tematyce.m.

Oczywiście takie zajęcia nie mogły obyć się bez noclegu w lesie. Kilka osób chcących dokładniej zgłębić tajniki wiedzy wybrało się pod opieką A. Trębaszewskiego na wędrówkę z noclegiem po okolicznych lasach. Obóz zakończył się treningiem podsumowującym zdobyte umiejętności oraz nominację na stopień 6ty Dan sensei Aleksander Kozieł.

Wręczenia dyplomu i nadania stopnie dokonał doktor Andrzej Berezowski w towarzystwie burmistrza Zaklikowa.

Zdzisław Wójcik
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij