Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Nowy Targ i okolice
deszcz
Wiatr: 10.1 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 69%
deszcz
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 68%
deszcz
Wiatr: 1.3 km/h Wilgotność: 62%
przewaga chmur
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 71%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
12.07.2018, 18:35 | czytano: 2404

Nowy samochód pożarniczy na jubileusz

Druhowie z jednostki OSP w Krościenku nad Dunajcem obchodzili uroczystości z okazji 135-lecia

Msza św. w intencji strażaków rozpoczęła niedzielne uroczystości. Ks. prałat Stanisław Tumidaj dziękował druhom z OSP za lata ich pracy, oddanie i zaangażowanie. Po przemarszu ulicami Krościenka n.D już przy remizie strażackiej rozpoczęła się następna część obchodów w której wzięli udział honorowi goście.

Następnie zasłużonych strażakom wręczono odznaczenia. Odznaki św. Floriana MAZOVIA otrzymali druh Piotr Ciężkowski - prezes Zarządu OSP Krościenko n.D i dh Piotr Oleś - prezes Zarządu Gminnego OSP. Natomiast jednostka OSP Krościenko nad Dunajcem została uhonorowana Medalem Pamiątkowym Podhala przyznanym uchwałą Zarządu Powiatu Nowotarskiego.

Trwałą pamiątką jubileuszu będzie odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa na obelisku w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, oraz w dowód uznania osobom zasłużonym dla OSP i społeczeństwa.

Kolejna trwała pamiątka to samochód MAN TGM 290. Prezes Piotr Ciężkowski w imieniu Zarządu, członków OSP i społeczeństwa dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu samochodu.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy stanowi nowoczesny, solidny warsztat pracy strażaków, skuteczny oręż w walce z pożarami, niesieniu pomocy ludziom. Prezes Piotr Ciężkowski dodał, że o skuteczności każdego sprzętu decydują wyszkoleni, fachowo dowodzeni strażacy.

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe z jednostek OSP z terenu gminy, a całą uroczystość swoją grą uświetniła Orkiestra Dęta OSP, która swój jubileusz 95-lecia obchodziła 24 czerwca. Po uroczystości na wszystkich czekał strażacki poczęstunek.

Danuta Machała / UG Krościenko, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
smuteczek13:33, 14 lipca 2018
Panie "Viktor" może ja panu odpowiem. Uczestnictwo w tym "wydarzeniu" było wstydem dla jego uczestników - ten pomnik to przecież samowola budowlana jest!
Obecność posłanki uwiarygadniałaby chuligaństwo jakiego dopuścili się "twórcy" tego obelisku. Najdziwniejsze jest to, że brał w tym udział burmistrz. Wstyd do potęgi.
Viktor12:21, 14 lipca 2018
Pani Poseł i inni z PIS. Nie było was 3 czerwca 2018 roku na odsłonięciu Tablicy Pamięci - Kopiec Wolności w NT. Czyżby PIS-ioki nie miały czasu być - dlaczego, przecież tam są wszyscy Bohaterowie, i zaznaczeni z szczególnością ofiary samolotu w Smoleńsku w tym Prezydent prof. L. Kaczyńskiego i inni.
Także dodam; gdzie byli nasi czcigodni Radni z PiS i nowotarscy członkowie z PiS.
Ciekawe: Po wsiach na jubileusze się jeździ, do miasta NT na 100 rocznicę - 0306.2018 nie.
To nie tak ma być. A w napisanym artykule jest ciekawostka - pokazuje:
Trwałą pamiątką jubileuszu będzie odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa na obelisku w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, oraz w dowód uznania osobom zasłużonym dla OSP i społeczeństwa.
Niech no Posłanka odpowie - czemu nie była 3 czerwca br w NT. Inni uczestnicy z NT też o to pytali. Bo niektórzy w tym dniu byli ze strażakami w Spytkowicach, ale p. Poseł RP A. Paluch tam nie było...
Viktor.
,,gwizdacz,,22:07, 13 lipca 2018
Czy dla pani Paluch zorganizowano ,, gwizdaczy ,, jak Ona to zrobiła dla Prezydenta Komorowskiego w Nowym Targu ?
sikawkowy z Orawy21:24, 13 lipca 2018
a ta pani to kto . Gdzie mundur, bilety sprzedawała czy co.
obserwator09:32, 13 lipca 2018
Takiego bałaganu na prestiżowej imprezie strażackiej jeszcze nie widziałem.
Skandal. Nic nie zgodne z ceremoniałem, rozgardiasz totalny i bałagan. Gdzie są młodzi strażacy, by to w końcu ogarnęli i stworzyli prawdziwie, strażacka atmosferę w tej OSP.
p.23:13, 12 lipca 2018
Nowy samochód ale jakoś go nie widać?
nie za do wo lo ny22:01, 12 lipca 2018
to może boja się tej pani w środku??/
pytanie19:16, 12 lipca 2018
zupełnie inny tekst niż na stronie gminy
dlaczego ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij