Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Nowy Targ i okolice
Clouds
-1°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-0°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-2°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
04.08.2018, 12:10 | czytano: 1328

Drugie, dźwiękowe życie książki byłego burmistrza Nowego Targu

Arch. Podhale24.pl

W Radiu Kraków można posłuchać audycji o zasłużonych mieszkańcach Nowego Targu. Ich sylwetki przybliża na antenie były burmistrz miasta Marek Fryźlewicz, autor wydanej w 2015 roku książki "Nowy Targ - moje miasto. Galeria Nowotarżan".

W swojej książce Marek Fryźlewicz opisał sylwetki 45 osób różnych profesji, zainteresowań, różnych stanów i pochodzenia. Wspólnym mianownikiem dla nich wszystkich jest to, że na długo lub krótko Nowy Targ był dla nich "moim miastem". Ci, którzy nie czytali książki, mogą teraz posłuchać jej fragmentów. Biografie nowotarżan Marek Fryźlewicz zaprezentował w Radiu Kraków na zaproszenie gospodarzy audycji "Pejzaże regionalne".

Bohaterami kolejnych odcinków byli:


Wincenty Hlousek (posłuchaj)


Jerzy Michał Łucki (posłuchaj)


bł. o. Andrzej Chmiel (posłuchaj)


Władysław Fryźlewicz (posłuchaj)


Stanisław Krzystyniak (posłuchaj)


Józef Szopiński (posłuchaj)


ks. Stanisław Pyrtek (posłuchaj)

oprac. r/ zdj. archiwum M. Fryźlewicza
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij