Sobota, 07 grudzień 2019, Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Jabłonka i okolice
Fog
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Fog
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Fog
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Fog
-6°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
13.11.2018, 11:48 | czytano: 1402

Obelisk ponownie odsłonięty (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Pomnik poświęcony pamięci osób poległych w obronie Ojczyzny stanął w nowym miejscu.

Najpierw stał on przy Kopcu Wolności, ale gdy wybuchła afera, że jest samowolą budowlaną, został zdemontowany.

Prezes nowotarskiego oddziału Niezależnego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Tadeusz Morawa przekonuje, że zdecydował o tym fakt, iż był to teren zalewowy. Teraz pomnik usadowiono na tzw. Skwerze Niepodległości.

Kameralna uroczystość, związana z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości, podczas której zaprezentowano pomnik w nowym miejscu, odbyła się w wąskim gronie fundatorów, ich rodzin, znajomych, dziennikarzy i kilkorga przechodniów. Nie byli obecni przedstawiciele władz Miasta.

Wartę przy pomniku pełnił szwadron Stowarzyszenia Grupy Historycznej "Jodła" im. 27 pułku ułanów im. Króla Stefana Batorego z Kielc pod wodzą komendanta Dionizego Krawczyńskiego.

oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Marylka Jagoda20:03, 17 listopada 2018
Nie rozumiem tu czegoś. Bo inicjatywa sama w sobie - postawienia takiego pomnika - jest wg mnie dobra. Ale nie rozumiem jednego. Dlaczego nie można było tego załatwić jakoś normalnie? Po prostu postarać sie o pozwolenie. I miejsce odpowiednie na prawde dla tego pomnika. Trochę dłużej by to może zabrało, ale w końcu by się udalo. I nikt by sie nie mógł doczepić, że "samowolka". Nie wiem, paliło sie gdzieś, ze trzeba było tak chyłkiem i na chybcika to wszystko robic? Jakby nawet nie postawiono tego w równe 100 lat od odzyskania niepodległości, tylko np. w przyszlym roku, to może są jednak ważniejsze rzeczy, a poza tym chyba założyciele wiedzieli juz dużo wcześniej, ze chcą ten pomnik zbudować akurat w 2018 i można było pomyśleć wcześniej o formalnościach... A tak na prawde tylko sami sobie zaszkodzili, bo poprzednie miejsce było jednak dużo lepsze, niż to pod połotem koło boiska szkolnego... Ustawione teraz jest bez sensu to bokiem, by nie rzec, ze wrecz tyłkiem do centrum miasta ;-) Jak pod kopcem stało, to jednak wyglądało to dużo porządniej.
Przykro23:36, 16 listopada 2018
Ustawili pomnik pod płotem, tak ubowcy chowali zabitych. Brak szacunku, arogancja i pycha.
sprawiedliwosc dziejowa15:34, 13 listopada 2018
Oto kara za bezczelne lamanie prawa. Zostali sami i sa skazani na zapomnienie. To miejsce nigdy nie bedzie miejcem spotkan patriotow. Wstyd tylko dla obecnego burmistrza ze widnieje tam jego nazwisko. Bo to hanba dla niego i jego potomkow.
Ważne prawo15:34, 13 listopada 2018
Oko za oko,myślicie? Buta i obrażanie bezpodstawne innych nie popłaca co widać na załączonych obrazkach.
derr14:56, 13 listopada 2018
Nawet burmistrz ich zlekceważył, pięknie. To daję nadzieję że pan burmistrz wreszcie przejrzał na oczy.
Parasol14:56, 13 listopada 2018
Tłumy nieprzebrane widzę,chyba społeczeństwo dało odczuć.I nawet nikogo z samorządu,a na wyborach był cud miód.
Bolko14:24, 13 listopada 2018
To się nazywa tupet!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij