Występy oceniała komisja w składzie: Maria Porębska, Zofia Mieszczak, Sławomir Stoch i Józef Pitoń – przewodniczący.
Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii do 10 lat
Taniec solowy:
6 równorzędnych wyróżnień otrzymują:
Adrian Mrugała i Maria Skóbel – „Krzesany” z Cichego
Szymon Rysula i Katarzyna Sobczyk – „Polany” z Kościeliska
Jan Gromada i Katarzyna Chyc-Magdzin – „Mały Zbójnicek” z Zębu
Mateusz Słomka i Karina Łukaszczyk - „Mały Zbójnicek” z Zębu
Jakub Karpiel i Weronika Słomka - „Mały Zbójnicek” z Zębu
Andrzej Kasperek i Agnieszka Kasperek – „Saflarzanie” z Szaflar
W kategorii 11-13 lat
Taniec solowy:
4 równorzędne wyróżnienia otrzymują:
Jan Skowyra i Karolina Szostak – „Małe Regle” z Poronina
Kacper Śmiałek i Natalia Mrugała – „Mali Holni” z Sierockiego
Szymon Leśniak i Aleksandra Nędza-Chotarska – „Polany” z Kościeliska
Hubert Mastela i Emilia Górka – „Zeleźnica” z Pieniążkowic
W kategorii 14-16 lat
Taniec solowy:
7 równorzędnych wyróżnień otrzymują:
Szymon Kaczmarczyk i Natalia Karciarz – „Biołodunjacanie”
Paweł Głód i Magdalena Budzyńska – „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
Józef Chowaniec-Bombac i Gabriela Chowaniec „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
Hubert Zając i Natalia Zając – „Krzesany” z Cichego
Łukasz Kostecki i Joanna Pawlikowska – „Biołodunajcanie”
Bartłomiej Bzdyk i Aleksandra Krzeptowska – „Polany” z Kościeliska
Antoni Chyc-Magdzin i Natalia Jarząbek – „Zbójnicek” z Zębu
Ponadto Jury postanowiło przyznać indywidualne wyróżnienia, które otrzymali:
Aleksandra Nędza-Chotarska, Karolina Hajnos, Karina Łukaszczyk, Natalia Karciarz, Szymon Kaczmarczyk
Taniec zbójnicki
kat. do 10 lat:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – „Turnie” ze Starego Bystrego
kat. 11 - 16 lat
I miejsce – „Krzesany” z Cichego
II miejsce – „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
II miejsce – „Turnie” ze Starego Bystrego
III miejsce – „Biołodunajcanie”
Jury podkreśla wysoki poziom konkursu i składa szczególne podziękowania muzykantom, prowadzącym konferansjerkę Renacie Matydze i Małgorzacie Dzierzędze oraz organizatorom XIX Konkursu Młodyk Toniecników. Organizatorzy Konkursu pragną serdecznie podziękować sponsorom Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały Dunajec.
oprac. r/ źródło: materiały prasowe
Skontaktuj się z nami
- +48 796 024 024
+48 18 52 11 355 - redakcja@podhale24.pl
- m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas