Niedziela, 31 maj 2020, Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 75
Rain
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 17.892 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.12.2018, 21:32 | czytano: 3446

List. Fatalna zmiana rozkładu jazdy Podhalańskiej Kolei Regionalnej

Arch. Podhale24.pl

"Jak już przyzwyczailiśmy się do szybkiej i komfortowej jazdy pociągiem, kolej zrobiła nam niespodziankę w postaci nowego - mającego obowiązywać od 09.12.2018 r.- rozkładu jazdy, który wprowadza takie godziny odjazdu pociągów, że osoby rozpoczynające pracę o pełnej godzinie nie są w stanie dojechać na czas do Zakopanego" - pisze w liście do redakcji czytelniczka.

Oto pełna treść listu:

"Bardzo proszę zwrócić uwagę na następujący problem. Od czerwca 2018 r. funkcjonuje Podhalańska Kolej Regionalna. Powstała ona wskutek wieloletnich starań na wszystkich szczeblach administracji samorządowej, porozumiały się w tej sprawie wszystkie gminy naszego powiatu. Była to inwestycja bardzo pracochłonna i kosztowna, ale wysiłek się opłacał, kolej cieszy się ogromną popularnością. Przejazdy na trasie Nowy Targ-Zakopane są bez porównania szybsze, wygodniejsze i mniej stresujące, niż ciągle zakorkowana zakopianka.

Jak już przyzwyczailiśmy się do szybkiej i komfortowej jazdy pociągiem, kolej zrobiła nam niespodziankę w postaci nowego - mającego obowiązywać od 09.12.2018 r.- rozkładu jazdy, który wprowadza takie godziny odjazdu pociągów, że osoby rozpoczynające pracę o pełnej godzinie nie są w stanie dojechać na czas do Zakopanego. Np.pociąg, który teraz wyjeżdża z Nowego. Targu o godz. 08:15, będzie wyjeżdżał o 07:42, a do Zakopanego dojedzie o 08:07, więc osoby rozpoczynające pracę o godz. 08:00 (w tym uczniowie )już nie zdążą, natomiast dla osób pracujących od godz. 09:00 jest to zdecydowanie za wcześnie. Żeby było jasne odjazd następnego pociągu do Zakopanego jest przewidziany dopiero na godz. 09: 21.Rozkład ten ma obowiązywać do początku marca, czyli w okresie największego najazdu turystów na Podhale, związanego ze świętami, feriami zimowymi i sezonem narciarskim.

Co się będzie działo na ciągle jeszcze remontowanej zakopiance nie trudno sobie wyobrazić. Dlaczego ktoś tak bezmyślnie zmienia te rozkłady jazdy? Dlaczego są one zmieniane co 2-3 miesiące? Po co była praca i starania tylu osób, żeby teraz wszystko zepsuć? Wcześniej można było dostosować rozkład jazdy do potrzeb ludzi zaczynających pracę o standardowych godzinach, a jak się już przyzwyczailiśmy do wygodnej i szybkiej podróży, już się tego nie da zrobić?".

Magda
najnowsze informacje
komentarze
Do 22:36, 4 grudnia 2018
Zgadzam się z "jeżdżę autem" .
Ponadto jestem bardzo ciekawy ile kosztuje funkcjonowanie Podhalańskiej Kolei Regionalnej ? Ja wiem i rozumiem, że transport publiczny należy dotować, ale nie bez granic. Ciekawy jestem ile trzeba było dołożyć z naszych podatków, żeby politycy mogli się lansować przed wyborami samorządowymi ? Ile kosztowało przewiezienie jednego pasażera tą koleją ? /.../ Myślę, że sprawa wykorzystania pieniędzy z naszych podatków jest bardzo ważna dla każdego z podatników. Dla niewtajemniczonych informuję, że pieniądze Marszałka Województwa też pochodzą z naszych podatków.
PasterzPPP15:27, 4 grudnia 2018
Bo im mniej pasażerów tym kolejarze mają mniej roboty
Jola09:25, 4 grudnia 2018
Proszę mi wytłumaczyć, dlaczego co kilka miesiecy zmienia się rozklad jazdy na tej samej trasie. Dochodzą jakies dodatkowe pociągi, wydłuzają sie szyny, dochodzą nowe przystanki? Czy rozkład nie może być ustalony raz a dobrze?
jeżdzę autem09:23, 4 grudnia 2018
jak to można było przeczytać w kampanii wyborczej jednego z Wójtów "Każdy sukces ma wielu ojców" - niech ci ojcowie sie teraz znajda, kasa na kolej idzie z każdego samorządu, od 45 tys zł wzwyż.
Prawda jest taka, że połączenia sa nierentowne, mało opłacalne, dlatego tak póżno uruchomiono bo dopiero końcem kwietnia, żeby sezonem letnim jakoś to przykryć. samorządy kasę daje to ładnie sie wymyśla.
Za chwile most w dunajcu na ukończeniu, rondo w poroninie ukonczony to i czas dojazdu bedzie przyzwoity.
Podhale to nie jest aglomeracja śląska czy "Trójmiejska" żeby kolej funkcjonowała sama sie utrzymując.
Do dzis nie ma informacji ile kolej zarobiła a ile dołożyła, w niektórych gminach Radni pytali o to Wójtów.
Tylka wsi mieszka wzdłuż torów, reszta i tak musi dojechac, gdzie parkingi??? ale przed wyborami sukces był, nowe budżety w gminach to i kasa na kolej sie znajdzie, ech ciemny lud to kupi
Magda08:53, 4 grudnia 2018
Oczywiście, że redakcja nie rozwiąże tego problemu, ale zwróciła na niego uwagę mieszkańców Podhala. Pisma w sprawie zmiany rozkładu jazdy (poparte podpisami kilkudziesięciu pasażerów), zostały złożone do marszałka województwa, starosty nowotarskiego, burmistrza Nowego Targu, wójta Gminy Szaflary oraz do Polregio. Teraz czekamy na efekty
DD08:30, 4 grudnia 2018
Z Nowego Targu do Zakopanego jak dla mnie jest super dojeżdżam na 8.
qwerty08:15, 4 grudnia 2018
PKP to Państwo w Państwie i pralnia brudnych pieniędzy...
HK08:04, 4 grudnia 2018
Ja dojeżdżam do pracy tymi liniami i było wszystko ok, ale nasi włodarze muszą dowalić ludowi pracującemu , niech się gimnastykuje czym dojechać do pracy czy do szkoły. Tylko pytam po co remontują te dworce PKP, by wydawać unijne pieniądze ? no bo chyba nie dla ludzi.
DżejDżejOkocza07:45, 4 grudnia 2018
@Miecio
Widzisz a za twoich włodarzy to nawet jednego takiego połączenia nie było, więc nie pitol farmazonów :)
Ręce opadają07:02, 4 grudnia 2018
Ojojoj! Straszna krzywda. Pociągi co godzinę i jeszcze źle. A może są podróżni, którzy nie pracują w Urzędzie Miasta w Zakopanem, położonym 400 metrów od dworca, tylko. np. w pensjonacie w Kościelisku, gdzie muszą dojechać z dworca autobusem.
Nigdy wszystkim nie dogodzi.
ciotka dobra rada04:05, 4 grudnia 2018
Niech każdy niezadowolony wyśle pismo do osób decyzyjnych, to może cos sie zmieni. Koszt kartki papieru i znaczka. Albo chociaż maile, jesli wam żal te 3zł :-)
Zamiast jojcyć w internetach.
Magda M23:15, 3 grudnia 2018
przecież to takie proste .Ciekawe czy koleje zmnienią
czy nie bo i tak jest dofinansowanie.
Wyborca23:02, 3 grudnia 2018
Trzeba zwrócić się do Wójta Szaflar Pana Szkaradzińskiego Rafała, bo to on dawał ludowi do zrozumienia, że dzięki niemu jeździ Podhalańska Kolej Regionalna. To dobry Pan , na pewno pomoże.
zdziwiony22:47, 3 grudnia 2018
a to redakcja ma rozwiązać ten problem??
Z miasta22:35, 3 grudnia 2018
Podpowiem.

Bo osoby, które projektują mają gdzieś obywatela. Ich stać na luksusowe samochody i prawdzie wakacje, a nie jakieś tam Zakopane. Oni nigdy nie musieli jechać pociągiem, żeby zdążyć na czas do roboty.
jaga222:09, 3 grudnia 2018
To bedzie pociąg widmo, niby jeździ ale nikogo nie wozi
Majka22:05, 3 grudnia 2018
Zgadzam się z Magdą , kolej powinna zrozumieć nasze oczekiwania o ile chce byśmy nadal byli pasażerami.
Miecio21:57, 3 grudnia 2018
PiS przejął władzę w województwie to i zaczyna się niszczenie tego, co dobrze działało!! Ale Brawo WY - czytaj górale, którzy oddali na Nich głosy. Marek W i Jan P na pewno będą bronić Podhalańskiej Kolei Regionalnej...bo to ich dziecko....a nie poprzedniego Marszałka Jacka Krupy i koalicji rządzącej.....
życie21:57, 3 grudnia 2018
Też jestem zawiedziona. Na początku były fajne godziny, był chyba o 08:05, ja mam na 9:00 do pracy więc to było idealne połączenie żeby dojechać do Zakopanego. Zgodnie z zasadą wszystko co dobre, szybko się kończy :(
Mieszkaniec Nowego Targu.21:44, 3 grudnia 2018
To samo tyczy się pociągów jadących rano w str. Rabki. PKP robi WSZYSTKO żeby jak najmniej ludzi jeżdziło ich pociagami.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij