Poniedziałek, 10 grudzień 2018, Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
Jabłonka i okolice
pochmurno
Wiatr: 8.7 km/h Wilgotność: 97%
śnieg
Wiatr: 2.6 km/h Wilgotność: 90%
śnieg
Wiatr: 12.6 km/h Wilgotność: 99%
śnieg
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 97%
śnieg
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 84%
śnieg
-2°
Wiatr: 11.1 km/h Wilgotność: 92%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
04.12.2018, 18:44 | czytano: 922

Zakończenie akcji Miś Ratownik (zdjęcia)

zdj. organizatora

Kilka dni temu, na oddziale pediatrycznym nowotarskiego szpitala doszło do uroczystego przekazania artykułów szkolnych zebranych w trakcie II już akcji Miś Ratownik.

- Tegoroczna akcja była kontynuacją ubiegłorocznej zbiórki pluszaków na rzecz jednostek PSP oraz OSP w naszym rejonie. W tym roku naszą pomoc postanowiliśmy skierować do dzieci - pacjentów - nowotarskiego szpitala. Okazało się, że również w tym roku mogliśmy liczyć na ofiarność uczestników X Memoriału Grzegorza Wesołowskiego podczas którego rozpoczęliśmy zbiórkę, jak również dzieci ze szkół Orawy i Podhala. Po rozmowie z dyrektorem szpitala i ordynatorem, postanowiliśmy zmodyfikować zbiórkę i rolę pluszaków przejęły rzeczy szkolne, malowanki, kredki, puzzle. Mamy nadzieję, że będzie to chociaż chwilowa odskocznia dla tych dzieci - komentuje Jakub Dyrcz, jeden z organizatorów tegorocznej zbiórki.

- Dyrekcja szpitala oraz pracownicy oddziału byli pod wrażeniem tego, jak wiele rzeczy udało się nam zebrać podczas tegorocznej zbiórki, przy segregowaniu oszacowaliśmy, że zebrane rzeczy są warte ok. 10 tysięcy. W tym miejscu dziękujemy wszystkim zaangażowanym, dzięki każdej waszej małej cegiełce mogliśmy stworzyć tak duże dzieło - dodaje Kamil Bodzioch - koordynator zbiórki.

Organizatorzy zapewniają, że na kolejny rok mają nowe pomysły. Miejsca do zagospodarowania na pomoc dla innych jest wiele. Na planowany w listopadzie 2019 roku XI memoriału Grzegorza Wesołowskiego zapowiadają kolejną akcję, jaką? Dowiemy się już za niecały rok.

mat. nadesłany, opr.s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij