Niedziela, 31 maj 2020, Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Nowy Targ i okolice
Rain
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 99
Rain
10°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 92
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.01.2019, 17:10 | czytano: 2926

Spotkanie opłatkowe Związku Podhalan (zdjęcia)

zdj. Zbigniew Krauzowicz

NOWY TARG. W gronie przedstawicieli kilkunastu oddziałów Związku Podhalan, nowotarscy górale oficjalnie powitali nowy rok. Rok ważny dla organizacji, bowiem w 2019 przypada setna rocznica powołania stowarzyszenia.

Spotkanie w Skalnym Dworku poprzedziła uroczysta msza św. w kościele pw. Św. Katarzyny.

W uroczystościach wzięli udział księża kapelani Związku - Władysław Zązel, Stanisław Łukaszczyk, Władysław Zarębczan i Zbigniew Płachta - proboszcz parafii Św. Katarzyny.

Wśród gości była także posłanka Anna Paluch, burmistrz Miasta Grzegorz Watycha z zastępcą, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Łapsa i przedstawiciel powiatu nowotarskiego Karol Skrzypiec.

Przypomnijmy, obecny zarząd nowotarskiego oddziału ZP to: Józef Knap prezes, Ewa Skrzypek i Wojciech Groń wiceprezesi, Ewa Garbacz sekretarz, Krystyna Wolska-Ciesielska skarbnik, Janusz Kubowicz chorąży, jego zastępcy - Władysław Broźny i Marek Zubek oraz członkowie zarządu: Tomasz Groń, Zofia Mierzejewska, Józefa Truta, Ryszard Steskal, Andrzej Zając.

s/ zdj. Zbigniew Krauzowicz
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
lala19:22, 12 stycznia 2019
To i Mietek z jaskiem tyz tam byli ?
cepr19:14, 12 stycznia 2019
Downo w mieście to były same pany a górale to były dziady ze wsi a teroz to wszystko sie pozmieniało kto by pomyślał że dozyjemy takich casow ze pon bedzie sciskol rynke chlopu
gorolka14:51, 12 stycznia 2019
a tej pani dziekujemy to nie jej miejsce
jegogosc13:17, 12 stycznia 2019
Jednej pani powinno się zabronić występowania. Przysięga i to w kosciele przez takie osoby ma znamiona wypaczenia idei Związku. Ale osoby skompromitowane jak ona lgna do zaszczytow. Czemu zatem Podhalanie nie weryfikuje techniki których chcą przyjąć w swoje szeregi. Przecież tacy ludzie jak ta pani rzucają cień na cały charyzmat i działalność Związkzteu. Czemu drodzy koledzy nie macie jasnych wytycznych etycznych i moralnych tego kto może zasilić wasze szeregi. Wstyd i kompromitacja dla Was. Ale jest ratunek czyli samorezygnacja tej osoby lubvwydalenie przez Związek z szeregów. Ale taka decezja wymaga resztek honoru - czy ta osoba *** ma sprawa wielce wątpliwa.
Karol08:46, 12 stycznia 2019
Noo. Gwiazda Pienin i okolic zaś na zdyjęciach. Pamiętam, jak moja koleżanka na swoim wernisażu załatwiła ją odmownie. Zrobimy sobie selfi ? Dy jo cie babo nie znom.
sdfrea07:35, 12 stycznia 2019
Eeehhhhhh Pan Prezes Knap , zmiany , zmiany i jeszcze raz zmiany na stanowisku . tragedia w jego zachowaniu nie mówiąc o próbie mowy gwarą ( żywy przykład kalectwa gwary góralskiej ) , mylenie nazwisk , jakanie sie . Tragedia , jak można było poświęcić takie stanowisko temu człowiekowi.............
DO @WW21:24, 11 stycznia 2019
raczej powinniśmy zapytać, czy ta pani z Krościenka zawsze tak kiczowato się ubiera jak nie obrażając nikogo wieśniaczka spod Wąchocka? Ale i pytanie, czy powinna się wysilać na takie spotkanie "towarzyszy" Olconiów i jemu podobnych
abc21:16, 11 stycznia 2019
łańcuszek wspólnej adoracji ech szkoda się wypowiadać!!!
spostrzegawczy19:54, 11 stycznia 2019
Radny Łapsa to zawsze się "wpasuje" w sytuację. Jak nie mundur strażacki to strój góralski, jak nie PIS to "Tu i teraz" GW, wcześniej MF. Eeeeehhhhh......
ww17:24, 11 stycznia 2019
czy ta pani z Krościenka to wszędzie
musi być obecna, już zaczęła kampanię?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij