Czwartek, 23 styczeń 2020, Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Zakopane i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-4°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
29.03.2019, 16:10 | czytano: 4205

Minister Jarosław Gowin na otwarciu Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński

W Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu otworzono nowoczesne centrum szkoleń dla przyszłych pielęgniarek.

Kilka sal dydaktycznych, a w nich super zaawansowane fantomy, które mają naśladować żywych ludzi. – Te najbardziej zaawansowane symulatory wysokiej wierności mają wbudowane biblioteki dźwięków. Potrafią mówić i komunikować się z nami. Jest to bardzo wysoka wierność – mówi Justyna Adamczyk, kierownik projektu i kierownik Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych przy PPWSZ w Nowym Targu.

Fantomy, na których studenci będą ćwiczyć potrafią nie tylko symulować różne choroby, ale także płakać i mrugać oczami. Dzięki szkoleniu na takich urządzeniach studenci mogą ćwiczyć do perfekcji m. in. podawanie zastrzyków, czy masaż serca.

- Jedną z zalet ćwiczeń na symulatorach jest bezkarna nauka na błędach. Możemy ćwiczyć bez końca do momentu uzyskania satysfakcjonującego poziomu umiejętności – zaznacza Justyna Adamczyk. - Dla nas dydaktyków bardzo istotne jest to, że nie musimy się skupiać na pacjencie. Nie musimy pilnować żywego pacjenta, tylko ustawiamy symulator i skupiamy się na tym co robi student – dodaje kierownik Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych.

W oficjalnym otwarciu Centrum Symulacji Medycznej, które kosztowało ok. 3 mln. zł wziął udział minister Jarosław Gowin, który zaznaczył, że jest pod ogromnym wrażeniem przygotowanych sal zajęciowych.

ms, zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
pustak14:09, 31 marca 2019
@ Kobieta:
Szkoda tylko że ci wszyscy super przygotowani studenci muszą po ukończeniu swoich studiów wyjeżdżać, głównie do Wielkiej Brytanii, ponieważ tak śmieszne są zarobki pielęgniarek w Polsce.
Szkoda że nikt z komentujących nie podniósł mojego argumentu o tym żeby zażądać od UK wielu miliardów euro za to że de facto kształcimy im personel medyczny. Taka rzecz jest w świecie praktykowana, np. mająca bardzo dobrą służbę zdrowia i świetnych lekarzy Kuba przez wiele lat po 1989 roku, gdy skończyła im się pomoc ZSRR, wysyłała swoich lekarzy do pracy w Brazylii za żywność, do Wenezueli za ropę, itd. Nie byłoby w takim żądaniu nic zdrożnego, zwłaszcza że Wielka Brytania definitywnie opuszcza Unię Europejską.
Czytelnik09:11, 31 marca 2019
To chorągiewka, wachluje tam gdzie wiatr dmuchnie.
Przeskakuje z partii do partii, byle tylko być na powierzchni.
Nie ufam mu!
Zapytajcie na co przeznacza nasze pieniądze?!
Student10:56, 30 marca 2019
Brawo. Uczelnia jest bardzo potrzebna i pomaga każdemu w nauce, wielu studentów jest po 30 czy 40 roku życia. Idealne, zawsze można się dokształcić na Filologii a język przyda się w każdym zawodzie.
Kobieta10:52, 30 marca 2019
Te sale wyglądają wspaniale & na pewno sprawiają, iż student jest super przygotowany do zawodu. Pielęgniarstwo czy fizjoterapia to takie ważne zawody. Powodzenia dla wszystkich studentów !
pustak22:32, 29 marca 2019
@ student PPWSZ:
Winny wszystkiemu jest zwyczajny snobizm. Ludzie nie rozumieją że na UJ czy Politechnice odbywają się dokłądnie takie same zajęcia, na dokłądnie takim samym poziomie. To samo jest w Ameryce, gdzie mała uczelnia w jakimś środkowym stanie rolniczym ma taki sam poziom co Harvard czy Yale. To że po np. Yale ludzie lądują na wysokich stanowiskach nie jest żadną zasługą tej renomowanej uczelni tylko pozycji, koneksji i portfela rodziców, których stać było posłać dziecko do drogiej uczelni.
e219:29, 29 marca 2019
Faktycznie; jak już ktoś wcześniej zauważył: najazd PIS-u na Podhale! Tylko co Podhale ma z tego........???
student PPWSZ19:21, 29 marca 2019
PPWSZ to bardzo dobrze rozwijająca się uczelnia. Zwłaszcza pod względem kierunków medycznych. Ale również architektura czy filologia angielska na wysokim poziomie. Sprzęt nowy, fenomenalny, nic tylko studiować. Z całego serca polecam, szkoła mało rozpromowana, ale poziomem nie odstaje od innych Krakowskich szkół czy uniwersytetów w całej Polsce. Tylko wciąż studentów mało, gdyż niestety, wina stoi po stronie mieszkańców, którzy gadają głupoty na jej temat. Jak również nierozsądnych nauczycieli ze szkół średnich, którzy negatywnie się wypowiadają na temat tej szkoły.
Zapraszam na wszystkie dni otwarte. PPWSZ rozwija się każdego dnia, dobre wysokie stypendia (1000zł miesięcznie dla najlepszych studentów!!!), warto, koła dodatkowe, wiele pozytywów.
powiat za Jakim ?19:09, 29 marca 2019
powiat popiera Jakiego i nie ma ich :)
A jakże18:35, 29 marca 2019
Od symulacji to on specjalista!
LudzikUSA17:56, 29 marca 2019
Czy Gowin tez jest kandydatem do PE z malopolsk no predzej jak JKI toz to OPOLANIN i z tamtad ma kandydowac - wodociagaz Region Malopolski nie dla Jakiego
p17:55, 29 marca 2019
i napoleon też był .
Bele17:55, 29 marca 2019
Cyrk
LudzikUSA17:53, 29 marca 2019
Czy Gowin tez jest kandydatem do PE z malopolsk no predzej jak JKI toz to OPOLANIN i z tamtad ma kandydowac - wodociagaz Region Malopolski nie dla Jakiego
pytia17:40, 29 marca 2019
Mostowy dzięki pisiorom wraca do łask. To zaczyna zakrawać na wielką kpinę . Wielu nie pójdzie do urn , bo nie tak to maiła wyglądać dobra zmiana . Dno totalne
Kumająca16:45, 29 marca 2019
Te pomoce to nic nie warte..
Takich pomocy nie ma na oddziałach, nastąpi wielkie zderzenie z rzeczywistością
pustak16:35, 29 marca 2019
Czy Polska wystąpi do rządu Wielkiej Brytanii o sfinansowanie tego wydatku? Jak wiadomo, te pielęgniarki są Polkami, kształcą się za pieniądze polskiego podatnika w Polsce, ale później na masową skalę są za pomocą niskich zarobków w Polsce zmuszane do wyjazdu i pracy w Wielkiej Brytanii. Jak wiadomo, a wyszło to za sprawą antypolskich pohukiwań pana Farage'a, Anglicy nawet nie mają w ogóle u siebie żadnych szkół kształcących pielęgniarki i całkowicie bazują na Polkach i Rumunkach.
Te symulatory, wykłady, ćwiczenia, praktyki to są konkretne koszty, które ponosi państwo polskie, a potem te wykształcone pielęgniarki jadą do Anglii i my tu w Polsce nic z tego nie mamy, musimy latami czekać na byle zabieg bo brakuje u nas personelu medycznego.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij