Czwartek, 21 listopad 2019, Imieniny: Janusza, Marii, Konrada
Jabłonka i okolice
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
26.04.2019, 11:37 | czytano: 946

W długi weekend przez Biały Dunajec bez korków

Arch. Podhale24.pl

W związku z długim weekendem, nastąpią zmiany w organizacji ruchu przy moście na zakopiance w Białym Dunajcu. W piątek 26 kwietnia o godz. 17 zlikwidowany zostanie ruch wahadłowy i dostępne będą pasy jezdni w każdym kierunku. Ruch wahadłowy wróci w poniedziałek.

Od poniedziałku 29 kwietnia od godz. 7.30 do wtorku 30 kwietnia godz.17.00 trwały będą roboty i ruch odbywał się będzie wahadłowo z sygnalizacją świetlną.

Od wtorku 30 kwietnia od godz. 17.00 zlikwidowany zostanie ruch wahadłowy i wprowadzony będzie ponownie ruch dwoma pasami, czyli w każdą stronę bez przeszkód do czwartku 2 maja do godz. 7.30.

O godziny 7.30 w czwartek 2 maja ponownie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na czas prowadzenia prac, czyli do godz.17.00.

W czwartek 2 maja od godz. 17.00 zlikwidowany zostanie ruch wahadłowy i wprowadzony będzie ponownie ruch dwoma pasami, czyli odbywał się będzie w każdą stronę aż do 6 maja do godz. 7.30.

W poniedziałek 6 maja od godz.7.30 ponownie wprowadzony zostanie ruch wahadłowy i wznowione prace.

Zawężenie wprowadzone jest od końca mostu (okolice zjazdu do sklepu „Żabka”) do granicy zakresu rozbudowy DK47 (po stronie Zakopanego, km 32+120).

Ponowne wprowadzenie ruchu wahadłowego związane jest z robotami przy budowie:

- kanalizacji deszczowej,

- chodników,

- zatoki autobusowej,

- muru oporowego oraz rozbudowie skrzyżowań i wzmocnieniu jezdni DK47.

Ruch wahadłowy będzie już obowiązywał do zakończenia wszystkich prac czyli do 15.06.2019 r.

Prace, które jeszcze są wykonywane wchodzą do zakresu większej inwestycji, budowy mostu w Białym Dunajcu wraz z przebudową odcinka DK47

Zakres inwestycji obejmuje:

- przebudowę odcinka drogi krajowej nr 47 zgodnie z zakresem przedstawionym na planie zagospodarowania, zamieszczonym w koncepcji,
- przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z DK47,
- budowę obiektu inżynierskiego zgodnie z załączoną koncepcją ,
- budowę mostu tymczasowego dwukierunkowego wraz z dojazdami na czas budowy nowego mostu,
- rozbiórkę istniejącego mostu przez rzekę Biały Dunajec oraz rozbiórkę mostu na potoku Młynówka,
- wykonanie murów oporowych na dojazdach od strony Krakowa w celu ubezpieczenia korpusu drogowego,
- budowę systemu odwodnienia terenu, w tym urządzeń odwadniających korpus
drogowy: rowy drogowe, kanalizację deszczową, urządzenia podczyszczające,
- przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci gazowych, urządzeń melioracyjnych, hydrologicznych i innych,
- budowę oświetlenia drogowego,
- wykonanie zabezpieczenia antygraffiti,
- wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego,
- wykonanie oznakowania drogi dk 47 i dróg związanych oraz wyposażyć te drogi w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. w bariery ochronne.

13 kwietnia 2016 r. została podpisana umowa pomiędzy GDDKiA Oddziałem w Krakowie a Przedsiębiorstwem Inżynieryjnym IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa, na zaprojektowanie i budowę nowego mostu. W marcu 2018 r. rozpoczęła się budowa mostu tymczasowego, na który przełożono ruch, rozebrano stary most i przystąpiono do budowy nowego. 21 grudnia 2018 r. nowy most przeszedł pomyślnie próby obciążenia. W sobotę 22.12.2018 r. przejechali po nim pierwsi kierowcy.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Chłop nie skrobcie sie po jajach , tylko do roboty15:31, 26 kwietnia 2019
Skończylibyście te remonty. Nie wydaje się wam ,ze się to potwornie ślimaczy? a jak by tak pracować na trzy zmiany , to byłoby nie do 13 maja , a jedynie do 5 maja i po bólu ? Raz skończyć i basta . Boicie się ,ze roboty nie będziecie mieli? jest tyle roboty ,że i Ukraińcom nie zabraknie , a dziurawych dróg ile czeka na was
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij