Czwartek, 23 styczeń 2020, Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Zakopane i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 73
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 96
Snow
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-1°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 73
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
27.04.2019, 16:44 | czytano: 1183

Czorsztyn nawiązał współpracę z nadmorską gminą

Gmina Czorsztyn planuje podjąć oficjalną współpracę z gminą Krokowa (województwo pomorskie). Trwają prace nad sformalizowaniem porozumienia.

– Jako dwie gminy możemy aplikować o pozyskanie środków unijnych w celu organizowania imprez na naszym terenie i gminy Krokowo. (…) Byliśmy z wizytą na północy, a przedstawiciele Krokowa byli u nas – mówił na sesji Rady Gminy Czorsztyn wójt Tadeusz Wach.

Na podstawie umowy partnerskiej, gminy „w miarę możliwości, stworzą warunki do współpracy oraz wzajemnego poznania się ich mieszkańców”. Gminy chcą współpracować na płaszczyźnie gospodarczej, socjalnej, kulturalnej oraz sportowej.
– W tym roku będzie konkurs potraw regionalnych w Czorsztynie, wzbogacony o delegację z gminy Krokowo, plus zaplanowany jest pokaz miłośników średniowiecza. Myślę, że jest to ciekawa promocja dla obu gmin – podsumował wójt.

W związku z nawiązaniem współpracy, radni planują wyjazd nad morze w maju.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
podróżnik10:25, 28 kwietnia 2019
do Wiktor
Krokowa a nie Krokowo Sprawdz sobie na mapie.
Byłem tam wielokrotnie.
Wiktor19:19, 27 kwietnia 2019
Krokowo, a nie Krokowa
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij