Środa, 22 maj 2019, Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Szczawnica i okolice
Rain
13°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
14°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
14°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
14°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
14°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
13°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
17.05.2019, 16:08 | czytano: 1006

Do teatru i opery - bilety za grosze

arch. Podhale24

Około stu instytucji kultury z 40 polskich miast weźmie udział w Dniu Teatru Publicznego. Bilety za symboliczne 350 groszy mogą nabyć widzowie m.in. Opery Krakowskiej, Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, czy też Teatru Witkacego w Zakopanem.

- Zapraszamy wszystkim mieszkańców Małopolski do skorzystania z fantastycznej akcji. W Dniu Teatru Publicznego drzwi naszych instytucji kultury będą szeroko otwarte, a spektakle dostępne dosłownie za grosze. To świetna okazja, by wspólne z rodziną spędzić czas i zachwycić się doskonałymi spektaklami - mówi Anna Pieczarka z zarządu województwa.

18 maja o godz. 10.00 ruszy sprzedaż puli biletów do placówek kultury, które biorą udział w akcji w ramach Dnia Teatru Publicznego. Opery i teatry udostępniają swojej publiczności wejściówki w symbolicznej cenie 350 groszy. Można kupić je wyłącznie za pośrednictwem kasy teatru i wyłącznie w jeden, określony dzień. W tym roku będzie to właśnie 18 maja. Spektakle „za grosze” będą jednak grane przez cały tydzień – do 26 maja.

Pomysł akcji zrodził się w 2015 roku, gdy teatr publiczny w Polsce świętował 250 rocznicę istnienia. Wejściówki za grosze nabyło wówczas blisko 50 tysięcy widzów – również tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach. Tym bardziej, iż za symboliczne 3,5 zł można obejrzeć wiele premierowych i głośnych przedstawień.

W akcji biorą udział również małopolskie instytucje kultury. W tym roku bilety za 350 groszy będzie można kupić w kasach:

Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie – na spektakl "Lalka", nową adaptację powieści Bolesława Prusa w reż. Wojtka Klemma, graną 24 maja na Dużej Scenie o godz. 17.00 (Premiera: 17 maja);

Opery Krakowskiej – na spektakl "Nakłoń ucha Twego Panie – pieśni Stanisława Moniuszki", grany 18 maja 2019 o godz. 20.00 w przestrzeni Kościoła na Skałce w Krakowie;

Teatru Witkacego w Zakopanem – na spektakl "Czy w niebie jest cyrk?" na podstawie autobiograficznej prozy Aglai Veteranyi w reżyserii Justyny Kowalskiej, grany 24 maja o godz. 19.15.

Sprzedaż wszystkich biletów rozpoczyna się w sobotę 18 maja o godz. 10.00. Do zakupu uprawnione są tylko osoby fizyczne. Jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety. Spektakle nie będą objęte sprzedażą biletów online, ani też rezerwacją mailową i telefoniczną.

Akcja „Bilet do teatru za 350 groszy” jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Więcej informacji tutaj.

opr. s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij