Środa, 22 maj 2019, Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Nowy Targ i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 87
Rain
13°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 87
Rain
13°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 87
Rain
13°
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
17.05.2019, 18:24 | czytano: 1817

Sukces ratowników policyjnych z Zakopanego

Fot. KPP Zakopane / Facebook

Zakopiańscy policjanci zajęli drugie miejsce w zawodach ratowników policyjnych z kwalifikowanej pierwszej pomocy, które odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jak co roku Szkoła Policji w Słupsku organizuje ogólnopolskie zawody ratowników policyjnych z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje do tego konkursu, w których uczestniczyło 21 załóg policyjnych z naszego garnizonu. Tatrzańskich policjantów reprezentowali sierżant sztabowy Łukasz Lipkowski oraz sierżant Maciej Gąsienica-Fronek. Policjanci rywalizowali w dwóch konkurencjach - teście wiedzy i przeprowadzeniu interwencji połączonej z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ostatecznie ich wiedza i umiejętności pozwoliły na zajęcie dobrego drugiego miejsca w eliminacjach wojewódzkich.

- Wysoki poziom umiejętności policjantów biorących udział w eliminacjach już nie raz mogli docenić mieszkańcy powiatu tatrzańskiego podczas podejmowanych przez nich interwencji, w których skutecznie ratowali ludzkie zdrowie i życie - podkreśla asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
góral NT19:00, 17 maja 2019
Brawo WY.
Policja z takimi umiejętnościami to skarb.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij