Piątek, 15 listopad 2019, Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii
Jabłonka i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Mist
12°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
30.05.2019, 19:42 | czytano: 769

V Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy (zdjęcia)

zdj. Natalia Staszel

W Skrzypnem odbył się V Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół z Gminy Szaflary.

Zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi Królowej w Skrzypnem przy współudziale Gminnego Centrum Promocji, Kultury i Turystyki finał konkursu to nie tylko rywalizacja zawodników, lecz również pokaz praktycznych umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy i forum wymiany doświadczeń.

Finał konkursu otworzyła Pełnomocnik Wójta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Katarzyna Sowa oraz Dyrektor Gminnego Centrum Promocji Kultury i Turystyki Iwona Gal.

W trakcie testu oraz praktycznego sprawdzianu pierwszej pomocy w różnych nagłych sytuacjach zagrażających życiu młodzi adepci ratownictwa wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy oraz niezwykłym kunsztem czynności ratujących życie.

Konkursowe zmagania oceniała komisja sędziowska: Paweł Mickowski (sędzia główny), Natalia Chrobak i Piotr Grzybacz.

W finale konkursu zwyciężyła Sylwia Szczypta przed Marcinem Fąfrowiczem i Małgorzatą Babiarz. Jednak wszyscy uczestnicy - różnice punktowe były minimalne - zasłużyli na najwyższe uznanie.

Wartościowe i przydatne nagrody wręczył laureatom Wójt Gminy Szaflary Rafał Szkaradziński wraz z Dyrektor SP w Skrzypnem Brygidą Strzęp. Ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminne Centrum Promocji, Kultury i Turystyki , a także naszych wypróbowanych Sponsorów: "TERMY SZAFLARY" i Termy "GORĄCY POTOK" nagrody sprawiły młodzieży naprawdę niekłamaną radość.

Dziękujemy bardzo serdecznie Natalii Staszel za piękne zdjęcia, które m.in. tutaj są udostępnione. Szczególne słowa wdzięczności pragnę skierować do Samorządu Uczniowskiego SP w Skrzypnem i "pozorantom" za logistyczne i techniczne zabezpieczenie tej wartościowej imprezy.

Henryk Chrobak, zdj. Natalia Staszel
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij