Wtorek, 12 listopad 2019, Imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora
Nowy Targ i okolice
Rain
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
01.06.2019, 09:20 | czytano: 430

I Orawski Dzień Wolontariusza (zdjęcia)

W amfiteatrze i stadionie sportowym w Lipnicy Wielkiej odbył się I Orawski Dzień Wolontariusza pod hasłem "Pomagam Bo Kocham", zorganizowany przez Międzyszkolny Klub Wolontariusza "Anioły Miłosierdzia" oraz Klub Sportowy Beskid, podczas którego również świętowano Dzień Matki.

Głównym celem wydarzenia było docenienie i pokazanie istoty wolontariatu na terenie Orawy, a także działania profilaktyczne, kulturalne i sportowe zachęcające do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Podczas trwania imprezy wolontariusze z zaproszonych szkół i organizacji, prezentowali swoje osiągnięcia w zakresie promocji wolontariatu. Kolejno odbył się "Babiogórski Przegląd Piosenki Angielskiej" w dwóch kategoriach, dzięki czemu mogliśmy posłuchać wielu młodych artystów z naszych okolic.

Następnie aktorzy prezentowali scenki profilaktyczne, uświadamiające skalę problemu wynikającego ze zniewolenia alkoholowego oraz rolę ludzi trzeźwych w tym zjawisku. Program odbywał się pod nazwą "Bądź Normalny Wybierz Trzeźwość".

Imprezę na deskach amfiteatru uświetniały występy zespołów regionalnych "Orawianie", "Orawskie Dzieci", "Nowa Orawa", a także występ Scholi "Adonai".

Równocześnie odbywały się rozgrywki piłkarskie w dwóch kategoriach wiekowych, turniej siatkarski dziewcząt oraz rywalizacja strzelecka z broni laserowej prowadzona przez BLKS Żywiec.

Zakończenie imprezy dyskoteką prowadzoną przez DJ Symka. - Dziękujemy Bogu, za słoneczną pogodę umożliwiającą przeprowadzenie całego przedsięwzięcia oraz za wszystkich, którzy tego dnia byli z nami - informują organizatorzy. W szczególny sposób dziękują:

1. Wójtowi Gminy Lipnica Wielka Mateuszowi Lichosytowi.
2. Wolontariuszom i ich rodzicom z MKW "Anioły Miłosierdzia" z Kiczor oraz Lipnicy Wielkiej za zorganizowanie imprezy.
3. Wolontariuszom ze szkół podstawowych wraz z opiekunami.
4. BLKS Żywiec.
5. Służbie medycznej "Malta".
6. Bronisławowi Kowalczykowi z obsługę techniczną.
7. Jednostce OSP Centrum.
8. Zespołom regionalnym "Orawianie" pod kierownictwem pana Eugeniusza Karkoszki, "Orawskie Dzieci" pod kierownictwem pani Teresy Baniowskiej oraz "Nowa Orawa pod kierownictwem pana Daniela Mateja.
9. Stowarzyszeniu "Teen Chalange".
10. Stowarzyszeniu "Gdzie Dwóch Albo Trzech".
11. Scholi "Adonai".
12. Andrzejowi Habiana.
13. DJ Symkowi.

- Również wielkie podziękowania dla wszystkich opiekunów, którzy poświęcają swój czas na promowanie niesienia bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym oraz za przygotowanie swoich podopiecznych do części konkursowych - dodają.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej, zdj. Andrzej Habina
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij