Czwartek, 09 lipiec 2020, Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 60
Clouds
17°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 60
Clouds
20°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 60
Clouds
22°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 53
Clouds
19°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 74
Clouds
21°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 60
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.06.2019, 20:49 | czytano: 3145

"Jagodowy" krążek - poznaliśmy plany Jagody Kret (posłuchaj jej nowej piosenki)

kadr z teledysku

Kilka lat temu jako młodziutka dziewczyna brawurowo zaśpiewała w programie telewizyjnym "The voice of Poland" - piosenkę Arethy Franklin "Natural woman" oraz "When you believe" Whitney Huston i Mariah Carey. Potem utalentowana nowotarżanka zaczęła prezentować w sieci kolejne autorskie utwory. Co robi teraz, jakie ma plany i gdzie jej będzie można posłuchać? Sprawdźmy.

Jak się zaczęła Pani przygoda z muzyką?

- Właściwie można powiedzieć, że trwa odkąd się pojawiłam na świecie! Muzyka jest integralną częścią mojej osoby. Już jako małe dziecko byłam bardzo wrażliwa na dźwięki, ochoczo łapałam za mikrofon i wyskakiwałam na scenę. Znałam na pamięć wszystkie piosenki z bajek Disneya! W późniejszym czasie pojawił się epizod szkoły muzycznej, gdzie uczyłam się gry na pianinie i uczęszczałam na zajęcia z chóru. Brałam też udział w różnych lokalnych przeglądach piosenek, w których mogłam próbować swoich sił… Poważnych kształtów nabrała dopiero po moim udziale w The Voice, kiedy to przeprowadziłam się do Warszawy i zaczęłam zdobywać doświadczenie koncertując na terenie całej Polski, biorąc udział w różnych projektach muzycznych. W międzyczasie zaczęłam pisać pierwsze teksty, komponować i współpracować z wieloma doświadczonymi, niezwykle charyzmatycznymi muzykami. To bardzo rozwijający czas, niesamowicie cenny! Owocem tej kilkuletniej pracy są cztery utwory nagrane w koncepcji Live Sesji, dostępne od niedawna w sieci. Dwa z nich dołączyło tego roku do projektu stworzonego przez wytwórnię Kayah, My Name Is New. Jesteśmy świeżo po premierze, zaledwie dwa tygodnie temu ukazał się najnowszy utwór pt. „Wodospad”.Jakie dotychczasowe nagrody i wyróżnienia są dla Pani najcenniejsze?

- Każde wystąpienie jest cennym doświadczeniem i formą nagrody. Zwłaszcza, kiedy można zaprezentować swój autorski materiał i spotyka się on z uznaniem publiczności. Ale jeżeli miałabym wskazać najbogatszy w doznania moment, to byłby to nasz pierwszy koncert, który zagraliśmy w warszawskiej Stodole. Graliśmy wtedy support przed Darią Zawiałow, klub wypełniony po brzegi. To był rodzaj nagrody za włożony czas, wykonaną pracę i nieustępliwość w działaniu. Nagrodą jest również widok mojej pękającej z dumy rodziny, która jest dla mnie nieocenionym wsparciem.

Wiąże Pani swoją przyszłość ze sceną?

- Ciężko przewidzieć w jakim kierunku potoczy się moje życie, ale będę robić wszystko co w mojej mocy, żeby tak było! Scena daje mi ogromną satysfakcje i poczucie spełnienia.

Nad czym Pani teraz pracuje?

- Obecnie jestem w trakcie przygotowań do nadchodzących koncertów, a w międzyczasie pracuję nad kolejnymi kompozycjami. W tym roku chciałabym zarejestrować cały materiał w studio, by móc w przyszłym roku wydać swój upragniony, „jagodowy” krążek i ruszyć pełną parą z pełnowymiarowymi koncertami!

Kiedy i gdzie można będzie Pani posłuchać?

- W najbliższym czasie będziemy mieli możliwość zaprezentować się głównie na letnich scenach festiwalowych, m.in. w Opolu w konkursie Debiuty (14/06), w Jarocinie podczas Jarocin Festiwal (13/07), Węgorzewie (5/07) i Chorzowie w ramach Fest Festival’u (23/08). Mam wielką nadzieje, że w przyszłym roku będę miała okazję wystąpić na rodzimej scenie, w Nowym Targu.

Rozmawiała: Sabina Palka
najnowsze informacje
komentarze
Czytelnik09:10, 16 czerwca 2019
Zgrabny wywiad. Proszę o publikację tekstów na przyzwoitym poziomie z większą częstotliwością niż dotychczas :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij