Sobota, 11 lipiec 2020, Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta
Zakopane i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 72
Rain
17°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 72
Rain
17°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 72
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 77
Clouds
16°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 83
Clouds
17°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 72
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.06.2019, 15:40 | czytano: 1020

"Odpowiedzialny kierowca, odpowiedzialni pasażerowie" w gminie Bukowina Tatrzańska (zdjęcia)

Po raz kolejny uczniowie trzech szkół podstawowych - z Bukowiny Tatrzańskiej, Leśnicy i Białki Tatrzańskiej - brali udział w akcji „Odpowiedzialny kierowca, odpowiedzialni pasażerowie”.

Organizowana jest ona przy współudziale Policjantów z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej, Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem oraz pracowników Urzędu Gminy w Bukowinie Tatrzańskiej i Gminnej Komisji do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Celem akcji jest propagowanie szeroko pojętego bezpieczeństwa i dbałości o nie przez wszystkich użytkowników dróg. Policjanci przeprowadzili kontrolę kierowców, a młodzież rozmawiała z prowadzącymi pojazdy, podkreślając konieczność dbania o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego : rowerzystów, pieszych, motocyklistów.

W tej edycji akcji oddziaływaniem zostało objętych 47 kierowców i towarzyszących im pasażerów. Uczniowie ze wszystkimi przeprowadzili profilaktyczne pogadanki, nagradzając prowadzących pojazdy rysunkami wykonanymi przez swoich młodszych kolegów oraz broszurami profilaktycznymi promującymi zapinanie pasów bezpieczeństwa i trzeźwość na drodze. Ci kierowcy, którym wypunktowane zostały jakieś drobne uchybienia, otrzymali przestrogi i upomnienia, by na przyszłość się one nie zdarzały. Kierowcy z pogadanki z uczniami odjeżdżali z uśmiechem opatrzeni życzeniem: „Szerokiej drogi”.

W odróżnieniu od poprzednich akcji policjanci i młodzież nie ujawnili żadnego nietrzeźwego kierowcy. Bywało, że prowadzący pojazdy z akcją spotkali się po raz kolejny, co wzbudzało bardzo życzliwe reakcje. Widać więc, że "Odpowiedzialny kierowca, odpowiedzialni pasażerowie" pozytywnie wpisuje się w lokalny kalendarz akcji profilaktycznych.

Źródło: SP Bukowina Tatrzańska, KPP Zakopane
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij