Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.06.2019, 22:08 | czytano: 1241

Szkoła w Suchem ma włany sztandar (zdjęcia)

zdj. Józef Piech

W Suchem odbyła się uroczystość poświęcenia i nadania Szkole Podstawowej im. Antoniny Tatar w Suchem sztandaru.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego - metropolity krakowskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Związku Podhalan w Polsce oraz Gminy Poronin.

Uroczysta msza święta odprawiona została przy Domu Orłów, w asyście pocztów sztandarowych sąsiednich szkół, Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchem, Gminy Poronin oraz Związku Podhalan w Polsce, zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej. Ks. Andrzej Kielian dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitarnej poświęcił sztandar. Potem nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru. Warto tutaj wspomnieć, że Antonina Tatar była Honorowym Członkiem Związku Podhalan i założycielką oddziału w Suchem.

W minionym roku szkolnym Rada Rodziców, z inicjatywy dyrektor Krystyny Zabrzewskiej, podjęła starania o pozyskanie środków finansowych na zakup Sztandaru. Projekt graficzny wykonał Stanisław Stoch. Widnieje na nim podobizna patronki szkoły, Antoniny Tatar - ozdobiona liliami. Na odwrocie zaś - jastrząb z rozpostartymi skrzydłami, nawiązujący do pierwotnej nazwy wsi, Jastrzębiec.

Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia Przyjaciel Szkoły. Otrzymali je: wójt Gminy Poronin Anita Żegleń, Anna Lassak przewodnicząca Rady Rodziców, Józef Jędrol, Jan Gut sołtys Suchego, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchem, Monika Stasik i Stanisław Skupień.

opr.s/ zdj. Józef Piech
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij