Środa, 13 listopad 2019, Imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna
Jabłonka i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Mist
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
25.06.2019, 12:27 | czytano: 509

"Posiady Szlachtowskie" ze szczytnym celem (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej miały miejsce „Posiady Szlachtowskie”. Spotkanie otworzyli: sołtys Jolanta Salamon, przedstawiciele Rady Sołeckiej oraz dyrektor Szkoły Podstawowej Beata Kowalska.

Posady rozpoczęły się występem zespołu regionalnego „Szlachtowianie”, który świętuje w tym roku pięciolecie swojej działalności. Członkom zespołu przygrywała Muzyka Jaśka Kubika z Krościenka. Kolejnym punktem programu był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szlachtowej przygotowany pod kierownictwem nauczycielek: Teresy Topolskiej oraz Agnieszki Sobierskiej. Większość młodych artystów po raz pierwszy występowała przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Następnie wystąpił góralski zespół „Dolina Dunajca” z Nowego Sącza. Zgromadzeni obejrzeli również występ zespołu folkowego „Jedzie Baba” oraz skecz w wykonaniu zakopiańskiego kabaretu „Śleboda”, który rozbawił wszystkich do łez.

W między czasie odbywały się konkursy z nagrodami oraz konkurencje sportowe, w których brały udział całe rodziny. Na odważnych czekała ścianka wspinaczkowa obsługiwana przez ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR . Milusińscy mogli również skorzystać z zabawy na dmuchańcach. W czasie trwania Posiadów odbywała się loteria fantowa. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na potrzeby zespołu „ Szlachtowianie” oraz Szkoły Podstawowej w Szlachtowej.

Organizatorami „Posiadów Szlachtowskich” byli: Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Sołectwo Szlachtowa oraz Szkoła Podstawowa w Szlachtowej.

wb
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
bez14:37, 25 czerwca 2019
Szkoda, nie wiedziałem.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij