Czwartek, 17 październik 2019, Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Szczawnica i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 58
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.07.2019, 14:04 | czytano: 1863

Zapłonęła XXIV Śpisko Watra (zdjęcia)

Przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy po raz 26. zapłonęła Śpisko Watra – symbol tradycji i kultury regionu. Wójt gminy Jakub Jamróz i dyrektor GOK Krystyna Milaniak przywitali licznie przybyłych gości i zaprosili do wspólnej zabawy przy regionalnej muzyce.

Tradycyjnie już Śpiską Watrę rozpalił wójt, jednak tym razem pomóc musiały dzieci – najpierw rozdmuchały ogień, a potem przegoniły kłębiące się chmury, z których kropił deszcz.

Podczas  imprezy na scenie wystąpiło  8 zespołów: Dunajec z Niedzicy, Torecki  z Łapszanki, Dolina z Krempach, Hajduki z Łapsz Wyżnych, Honaj z Dursztyna , Młody Jawor  z Krempach,  Mali Frydmanianie  z Frydmana, Bystry Potok z Kacwina, oraz Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale” z Nowego Targu i sąsiedzi ze Słowacji - zespół „Frankovćan”  z Małej Frankowej.

Podczas przeglądu muzyk spiskich wystąpiły: Dziecięca muzyka z Jurgowa,   Muzyka zespołu Zielony Jawor z Krempach, Muzyka Wartko, Jurgowianie z Jurgowa, Frydmanianie z Frydmana.

Goście, którzy jak co roku licznie przybyli na watrę mieli możliwość skosztowania przysmaków kuchni spiskiej przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia „Frydmański Sypaniec”. Były tradycyjnie wędliny i kiełbasy, moskole i pieczone ziemniaki, bryndza i masło czosnkowe oraz pyszne ogórki małosolne. Nie zabrakło także słodkości pieczonych przez miejscowe gospodynie.

Dla milusińskich czekały dmuchane zamki i zjeżdżalnie oraz miłe i uśmiechnięte animatorki.

JD
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij