Sobota, 07 grudzień 2019, Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
17.07.2019, 13:09 | czytano: 2084

Msza Święta w intencji służb mundurowych

Fot. KPP Nowy Targ

W Ludźmierzu została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji służb mundurowych, uświetniająca 100-lecie powstania Polskiej Policji. Msza święta koncelebrowana była przez kapelana Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu ks. Jana Karlaka, kustosza ludźmierskiego sanktuarium Jerzego Filka oraz dziekana dekanatu nowotarskiego ks. prałata Stanisława Strojka.

Policjanci podczas mszy podjęli pełną asystę liturgiczną. W homilii ksiądz kapelan wskazał, że naszą wielkość nie zdobywamy przez rządzenie, ale poprzez służbę. Nawiązał do 100 lat służby Policji, która ma w swojej historii także trudny czas komunizmu. Po zmianie ustroju prestiż Policji bardzo wzrósł - na nowo stali się godni zaufania. Podziękował również policjantom za trudną służbę społeczeństwu. W darach ofiarnych za modlitwę oprócz hostii, wina i wody, policjanci przynieśli medal, jako wotum wdzięczności dla Matki Bożej oraz kwiaty, chleb i winogrono.

W nabożeństwie uczestniczyła kadra kierownicza, policjanci i pracownicy cywilni nowotarskiej komendy wraz z rodzinami. Nie zabrakło także przedstawicieli samorządów, parlamentarzystów, emerytowanych funkcjonariuszy, przedstawicieli instytucji na co dzień współpracujących z nowotarską jednostką.Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe, min. z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Nowym Targu, Rady Powiatu, Rady Miasta Nowy Targ, Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, Związku Podhalan oddział Nowy Targ.Na zakończenie liturgii proboszcz ludźmierski ofiarował Komendantowi nowotarskiej jednostki album o koronacji cudownej figury ludźmierskiej. Podziękował również policjantom za piękną modlitwę, za ich obecność i służbę, dzięki której można czuć się bezpiecznie.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
jolka21:33, 17 lipca 2019
Nic dodać nic ująć:)
szuser14:13, 17 lipca 2019
Ministranci mają ręce złożone a tu co jest?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij