Ocalić kulturę Gorców i Pienin - podhale24.pl
Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Zakopane
Clouds
Wiatr: 10.476 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 14.364 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
Wiatr: 14.328 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
Wiatr: 10.512 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
18.07.2019, 10:19 | czytano: 2135

Ocalić kulturę Gorców i Pienin

Stowarzyszenie LGD „Gorce-Pieniny” informuje, iż realizuje projekt pn. „Kultura ludowa Pienin i Gorców – ocalić od zapomnienia”, który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019 w wysokości 51 tys. zł.

Projekt ma na celu zachowanie i kontynuację zanikających form kultury ludowej na obszarze Pienin i Gorców poprzez edukację regionalną młodzieży. Jest to kolejne przedsięwzięcie stowarzyszenia dotyczące wzmacniania tożsamości kulturowej, po realizowanych z sukcesem w ubiegłych latach projektach pn.: „Sercem tkane”, "Ręko-czyny w Pieninach", „Twórcy ludowi pogranicza polsko-słowackiego". - Wobec postępujących zmian cywilizacyjnych, edukacja młodzieży w sferze utrwalenia wartościowych dla dziedzictwa kulturowego form kultury ludowej jest niezwykle istotna. Dlatego uważamy, że naszą powinnością jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie tożsamości kulturowej oraz zachowania bogatej tradycji naszych przodków. Projekt obejmuje organizację warsztatów z twórcami ludowymi pochodzącymi i tworzącymi na terenie Pienin i Gorców, wydanie publikacji o ich twórczości, a także organizację wystawy prac twórców i uczestników warsztatów – informuje stowarzyszenie.

Warsztaty rękodzieła przeznaczone są dla młodych osób w wieku od 12-20 lat i obejmą swym zasięgiem obszar działania Lokalnej Grupy Działania „Gorce-Pieniny", czyli gminę Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem, Ochotnica Dolna oraz Miasto i Gminę Szczawnica. Wydanie publikacji przedstawiającej krótki życiorys i opis dorobku twórców ludowych, a także relację z warsztatów z młodzieżą, będzie trwałą formą uchwycenia zjawisk kultury ludowej i możliwością przekazania jej następnym pokoleniom. Na zakończenie projektu odbędzie się wystawa prac twórców ludowych oraz uczestników warsztatów, połączona z promocją publikacji – informuje.

"Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019".

Materiał prasowe, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas