Sobota, 04 kwiecień 2020, Imieniny: Izydora, Wacława, Platona
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 42
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 42
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 42
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 36
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 42
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 42
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.08.2019, 19:46 | czytano: 1316

V Góralskie Śpasy w Podczerwonem (zdjęcia)

Fot. Jakub Wojtyczek

OSP Podczerwone, oddział Związku Podhalan Podczerwone-Koniówka oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec byli organizatorami V Góralskich Śpasów.

W programie tej lubianej i popularnej imprezy znalazły się liczne atrakcje. Na początek przed zgromadzonymi wystąpił zespół regionalny “Śleboda” działający przy oddziale Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka, któremu przygrywała kapela góralska. Potem na scenie zaprezentowali się członkowie Podhalańskiej Akademii Sztuk Walk “EdArt”, a instruktorzy przedstawili pokaz Jiu Jitsu Goshin Ryu. Ratownik Adam Chramiec dał pokaz i uczył zainteresowanych jak udzielać pierwszej pomocy.

Dużą popularnością cieszyły się zabawy dla dorosłych. W programie imprezy znalazły się takie zawody jak przeciąganie wozu strażackiego OSP Podczerwone, Mistrzostwa Świata w jedzeniu góralskiej kiełbasy firmy “Janas” na czas, Mistrzostwa Drwali Firmy “DRZEWKARCZ” – cięcie drewna parami mieszanymi “Moja – Twoja” oraz konkurs dla mężczyzn – podnoszenie kłody i dla kobiet „wyżyj się babo” – rzucanie rzutkami do drewnianego górala.

Ciekawostką był pokaz przygotowany przez OSP Podczerwone i firmę ROSENBAUER – największej firmy z branży pojazdów i sprzętu pożarniczego na świecie.

Warto wymienić też dobrze zaopatrzony bufet, liczne stoiska i konkurs strzelecki.

Wieczorem do tańca przygrywała kapela Martyny, a potem DJ Matheew.

oprac. r/ zdj. Jakub Wojtyczek
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij