Niedziela, 05 lipiec 2020, Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
24°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 46
Clouds
23°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 46
Clouds
24°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 46
Clear
25°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 44
Clear
23°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 64
Clouds
22°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 46
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.09.2019, 20:10 | czytano: 1734

Marynistyczne projekty w nowotarskim BO

NOWY TARG. Wśród projektów zgłoszonych do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego znalazły się pomysły związane z żeglarstwem, szantami, a nawet piratami - a konkretnie Pirackim Placem Zabaw.

Autorzy tego ostatniego projektu piszą tak: "Powstała w 2018 r. Nowotarska Strefa Relaksu cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Jej największym atutem jest lokalizacja – miejsce nad brzegiem Dunajca, w pobliżu kładki, rezerwatu Bór nad Czerwonem i ścieżki rowerowej – to idealna sceneria dla plenerowych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Nikogo nie trzeba przekonywać, że o ten niezwykły punkt na mapie Nowego Targu warto zadbać. W chwili obecnej na terenie Strefy Relaksu brakuje wyposażenia przeznaczonego do dziecięcych zabaw. Dlatego powstała specjalna inicjatywa, na którą można oddać swój głos w ramach Budżetu Obywatelskiego".

- Celem projektu pn. „Piracki Plac Zabaw” jest stworzenie atrakcyjnego i bezpiecznego placu zabaw dla dzieci , który zapewni im zabawę na długie godziny – mówią autorzy inicjatywy. – Tym samym przyczyni się on do prawidłowego rozwoju psychofizycznego dzieci, a także będzie miejscem, które urozmaici spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Plac zabaw będzie pełnił ważną funkcję społeczną, gdyż pozwoli dzieciom aktywnie spędzać czas wśród rówieśników oraz uczyć się i bawić.

Jeśli projekt zyska poparcie nowotarskiej społeczności, plac zabaw zostanie wzbogacony o takie urządzenia jak: wieża linowa (piramida Dino), huśtawki (dla malucha, bocianie gniazdo, wisząca karuzela), bujaki na sprężynie (rybka, statek, rekin, wieloryb), hamak trio, zestaw piracki (dzwon, flaga i ster) dodatkowe ławki i stojaki na rowery. W ramach projektu przewidziano także nasadzenia zieleni.

"Jeśli tak jak my lubisz zdrowy, aktywny tryb życia, chcesz zmieniać nasze miasto i stworzyć nową, atrakcyjną przestrzeń dla mieszkańców Nowego Targu - zagłosuj w Budżecie Obywatelskim na pozycję nr 5 - zachęcają autorzy projektu.

Z kolei Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie zgłosiło dwa zadania. "Za pan brat z przygodą z wiatrem i wodą!", czyli rejsy żeglarskie i kajakarskie dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz VII Minifestiwal Pieśni Żeglarskiej w Nowym Targu. Są to projekty nr 13 oraz 14.

Głosować mogą osoby zamieszkałe w Nowym Targu, które mają ukończone 16 lat. Głosowanie trwa do 1 października. Można to zrobić przez internet lub osobiście, wypełniając formularz w Urzędzie Miasta, Ratuszu ,MOK-u, Bibliotece i Pływalni Miejskiej.

Wszystkie projekty znajdują się tutaj Pod tym adresem można także zagłosować. Zadania które otrzymają najwięcej głosów, będą wykonane w 2020 roku.

s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij