W środę policjanci będą kontrolować prędkość - podhale24.pl
Piątek, 29 marca
Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
Szczawnica
Clear
11°
Wiatr: 11.952 km/h Wilgotność: 45 %
Clear
10°
Wiatr: 14.724 km/h Wilgotność: 48 %
Clear
12°
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 41 %
Clear
11°
Wiatr: 9.288 km/h Wilgotność: 43 %
Clear
11°
Wiatr: 18.216 km/h Wilgotność: 52 %
Clear
10°
Wiatr: 13.392 km/h Wilgotność: 46 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
8 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
22.10.2019, 12:51 | czytano: 2553

W środę policjanci będą kontrolować prędkość

23 października w całej Polsce, w tym również na Podhalu, policja przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. W wielu miejscach pojawią funkcjonariusze z radarami.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. W 2018 roku z winy kierujących pojazdami powstało 27 556 wypadków, w wyniku których zdarzeń śmierć poniosło 2 177 osób a 33 261 zostało rannych. Mimo tego, że główną przyczyną powstawania wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najbardziej śmiercionośną przyczyną pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2018 r. spowodowała śmierć 778 osób. Celem policyjnych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolują czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Realia20:36, 23 października 2019
@jajkobyły
Chyba żartujesz. To nie PZU żeby traciło na śmierci i wypadkach więc zauważyło, że obecnie główną przyczyną są telefony komórkowe i właśnie taką kampania robiło. To straż fiskalna wyrabiająca normę pln najprostszą drogą. Ludzie patrzą zamiast na drogę w telefony, nie używają kierunkowskazów, ścinają zakręty pod prąd na czołówkę a tu szybkość mierzą. Zaczęło się to gdzieś w 2005 roku - policjant na Internetowym Forum Policyjnym napisał, że drogówka to tylko kasa i zero dbania o bezpieczeństwo, kolejny, że jego przednik właśnie napluł w twarz policjantom ruchu drogowego, a kolejny, że jako policjant ruchu drogowego nie czuje żeby napluto mu w twarz, bo właśnie tak jest - zero bezpieczeństwa tylko kasa - i właśnie dlatego przechodzi na emeryturę i że tak jest od 2005.
omniasol17:35, 23 października 2019
A w czwartek trzeźwość :-)
KG z przodu20:03, 22 października 2019
jajkobyły. Ostatni taki konkurs kierowania ruchem przez milicjanta widziałem w czasach PRL w Krakowie na skrzyżowaniu pod Jubilatem.
jajkobyły14:17, 22 października 2019
Fajnie by było gdyby zamiast trenować palec wskazujący potrenowali machanie rękami w zatorach drogowych, bo to ich robota a nie prewencji.
No i może pasowało by przypomnieć sobie , że istnieją inne wykroczenia oprócz przekroczenia prędkości. Np trochę przeszkolić pieszych z zakresu używania przejść dla pieszych - notoryczne wtargnięcia pieszych przed pojazdy oraz kierowców z zakresu pokonywania skrzyżowań przede wszystkim kiedy an skrzyżowanie można wjechać. Ja rouzumiem ze to co opisałem to są trudne sprawy , ale skoro milicjanci dawali radę to obecni policjanci też sobie może poradzą.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas