Środa, 08 lipiec 2020, Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Zakopane i okolice
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.10.2019, 09:41 | czytano: 2118

Nowoczesna metoda usuwania guzów piersi dostępna w szpitalu w Rabce-Zdroju

W październiku w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdrój wykonano pierwsze cztery zabiegi tzw. biopsji mammotomicznej.

Zabiegi odbyły się w ramach Poradni Chirurgii Ogólnej, wykonane zostały przez lek. Wojciecha Pirowskiego, specjalistę chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. Szpital zainwestował w nowoczesny system do biopsji pozwalający zminimalizować ryzyko powikłań oraz ograniczyć ból i dyskomfort w trakcie i po zabiegu.

Biopsja mammotomiczna, czyli tzw. biopsja gruboigłowa wspomagana próżnią to jedno z najnowocześniejszych metod diagnozowania guzów piersi. Dzięki biopsji w ciągu 20-30 minut, za pomocą jednego kilku minimetrowego nacięcia w znieczuleniu miejscowym można pobrać a niejednokrotnie usunąć podejrzaną nowotworowo zmianę. Uzyskany materiał zawsze wysyłany jest do badania histopatologicznego. Po trwającym około 30 min zabiegu pacjentka ma założony opatrunek uciskowy i tego samego dnia wraca do domu.

Dodatkowo od października w ramach Poradni Chirurgii Ogólnej jest możliwość diagnozowania guzów piersi w ramach tzw. karty DILO (Karta Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego). Osoby z podejrzeniem choroby nowotworowej piersi mogą być kierowane do poradni, gdzie będzie wykonana diagnostyka onkologiczna.

Źródło: Szpital Miejski w Rabce-Zdroju, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij