Poniedziałek, 25 maj 2020, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Rain
11°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 85
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.11.2019, 21:00 | czytano: 1126

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce (art. sponsorowany)

Warsztaty, spotkania z przedsiębiorcami, konsultacje, szkolenia i inne ciekawe wydarzenia biznesowe – w dniach 18-24 listopada 2019 r. odbędzie się kolejna, dziesiąta już edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce. Na udział w interesującym wydarzeniu można też liczyć w Nowym Targu.

Przed nami wielkie święto przedsiębiorczości. W 170 krajach lokalne społeczności spotykają się, aby inspirować się wzajemnie i wymieniać doświadczeniami. A wszystko to dla rozwoju biznesu. Czekają na nas wydarzenia promujące kreatywne i przedsiębiorcze działania,idee „bycia przedsiębiorczym” wśród młodego pokolenia.


Małopolska wspiera biznes

Małopolska już po raz 10. daje mieszkańcom możliwość dołączenia do tej globalnej inicjatywy, organizując w regionie szereg wydarzeń.W programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości znaleźć można szeroki wachlarz aktywności, takich jak: szkolenia, seminaria, spotkania z przedsiębiorcami, warsztaty, konsultacje, konkursy czy konferencje. Będzie można posłuchać i porozmawiać otym, jak rozpocząć przygodę z biznesem i jak pozyskać finansowanie na otwarcie i rozwój własnej firmy, między innymi dzięki Funduszom Europejskim. Uczestnictwo w wydarzeniach pozwoli dowiedzieć się więcej na temat współpracy nauki z biznesem i możliwościach rozwoju start-upów. To także dobry sposób, by poznać praktyczne wskazówki dotyczące budowania własnej marki,pozyskiwania klientów, tworzenia sieci kontaktów, w tym poszukiwania zagranicznych partnerów biznesowych. Na pomoc doświadczonych przedsiębiorców i instytucji będą mogli liczyć także wdrażający innowacyjne pomysły.

Porady uzyskają nie tylko wkraczający na ścieżkę kariery zawodowej i zaczynający przygodę z biznesem, ale także doświadczeni przedsiębiorcy i Ci, którzy chcieliby wrócić na rynek pracy.

Już tradycyjnie do akcji włączają się małopolskie uczelnie, a wśród partnerów oferujących ciekawe wydarzenia nie brakuje instytucji publicznych, organizacji z otoczenia biznesu i firm prywatnych. Małopolska edycja ŚTP 2019 zostanie oficjalnie zainaugurowana w trakcie Spotkania Młodego Biznesu, które odbędzie się 18 listopada w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.


Wiele wydarzeń, wielu uczestników

Zainteresowanie Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości wśród Małopolan jest bardzo duże. Kiedy w 2010 roku odbyła się pierwsza w Małopolsce edycja ŚTP, wzięło w niej udział nieco ponad 2,5 tys. osób, współtworzyło ją 12 instytucji partnerskich z terenu Krakowa. W ubiegłym roku w wydarzeniach organizowanych przez kilkudziesięciu partnerów uczestniczyło już ponad 11 tys. zainteresowanych osób, a spotkania odbywały się w kilkunastu miejscowościach z całego województwa.W tym roku na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zaprasza 40 instytucji partnerskich. Planowanych jest ok. 300 wydarzeń, które odbędą się w 16 małopolskich miejscowościach, w tym w Nowym Targu.


Czego dowiedzą się uczestnicy ŚTP?

Małopolska to województwo stawiające na innowacje. Stąd też podczas ŚTP dużo uwagi zostanie poświęcone możliwościom rozwoju młodzieży, jej kreatywności, pasji i chęci podejmowania działalności gospodarczej. W całym województwie odbywać się będzie szereg szkoleń i warsztatów, które pozwolą sprawdzić młodym ludziom swój potencjał w prowadzeniu biznesu.

Zarówno przyszli, jak i obecni przedsiębiorcy będą mogli uczestniczyć również w kompleksowych szkoleniach pozwalających wybrać właściwą formę prowadzenia działalności, na którym wyjaśnione zostaną m.in. kwestie ZUS-u, podatków i kosztów.Producenci, którzy myśleli o eksporcie oraz przedsiębiorcy, chcący pozyskać dofinansowania na rozwój swoich firm będą mogli skorzystać z konsultacji dotyczących Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Poszukujący źródła finansowania dla projektów badawczych, innowacyjnych pomysłów lub na indywidualny rozwój kariery naukowej, w trakcie indywidualnych spotkań będą uzyskają informacje o możliwościach udziału w konkursach i grantach.


ŚTP na Podhalu

Jedno z wydarzeń ŚTP odbędzie się w Nowym Targu. Na spotkanie informacyjne na temat wsparcia przedsiębiorczości z funduszy europejskich w perspektywie finansowej 2014-20 zaprasza Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowym Targu.

To tylko niektóre z zagadnień, jakie będą omawiane podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, szczegółowy program jest dostępny na www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl

Aktualności nt. wydarzenia także na Facebooku: www.facebook.com/stpmalopolska

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, jednak na część aktywności obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Dlatego już dziś warto zapoznać się ze szczegółową ofertą i znaleźć dla siebie odpowiednie wydarzenia.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 2019 realizowany jest w ramach projektu „Przedsiębiorcza Małopolska – rozwój przedsiębiorczości technologicznej w regionie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
najnowsze informacje
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij