Poniedziałek, 16 grudzień 2019, Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Clouds
-0°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
03.12.2019, 15:09 | czytano: 1710

Uczniowie na obozie

45 uczniów z gminy Nowy Targ na obozie z narciarstwa biegowego w Strybskim Plesie na Słowacji.

Od niedzieli młodzież szkolna z terenu gminy Nowy Targ uczestniczy w polsko-słowackim zimowym 5-dniowym obozie narciarstwa biegowego na Słowacji. W najlepszym w tej części Europy ośrodku narciarstwa biegowego w Strbyskim Plesie na wysokości prawie 1400 m.n..p.m uczniowie uczestniczący w gminnym programie narciarstwa biegowego szkolą się wraz z opiekunami pod okiem najlepszych instruktorów narciarstwa biegowego

Obóz realizowany jest w ramach projektu „Transgraniczna wymiana dobrych praktyk w zakresie narciarstwa biegowego na pograniczu polsko-słowackim” na który gmina Nowy Targ pozyskała 90% dofinansowanie zakłada serię obozów szkoleniowych dla dzieci i młodzieży z gminy, obozy szkoleniowe dla instruktorów oraz zakup sprzętu oraz opracowanie materiałów edukacyjnych, w tym polsko-słowackiego programu narciarstwa biegowego. Partnerem projektu jest słowacka gmina Strba , która zarządza ośrodkiem narciarskim Strybskie Pleso.

Wartość projektu to prawie 93 tyś. euro.

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska -Słowacja 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Tatry.

Realizacja projektu stanowi cześć działań w zakresie działającego od 4 lat gminnego programu narciarstwa biegowego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Nowy Targ.

Źródło: materiały prasowe gminy Nowy Targ, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij