Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Rabka Zdrój i okolice
Rain
17°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 47
Rain
18°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 47
Rain
17°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 47
Rain
19°
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 50
Rain
14°
Wiatr: 17.568 km/h Wilgotność: 85
Rain
15°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
08.12.2019, 17:47 | czytano: 1257

Transgraniczny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - zaproszenie

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu i Szkoła Podstawowa im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie zapraszają do udziału w VI Transgranicznym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.

Konkurs, który objął patronatem Starosta Powiatu Nowotarskiego ma na celu "przybliżenie uczniom Tajemnicy Wcielenia, kultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych, popularyzację twórczości plastycznej wśród dzieci, kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej, rozwijanie umiejętności łączenia różnych technik plastycznych, sprawności manualnej oraz poczucia estetyki, umiejętność zagospodarowania czasu wolnego dzieci oraz integrację rodziny w trakcie wykonywania szopki (rodzeństwo, rodzice, dziadkowie) - czytamy w regulaminie.

Uczestnicy podzieleni zostaną na dwie grupy wiekowe: grupa I - uczniowie kl. 0 – IV i grupa II - uczniowie kl. V – VIII. Prace oceniane będą w trzech kategoriach: praca indywidualna, praca rodzinna oraz malowidło na szkle - praca indywidualna.

W konkursie mogą wziąć udział szkoły z powiatu nowotarskiego, tatrzańskiego oraz szkoły ze Słowacji z Okresu Tvrdosin i inne. Każda szkoła może zgłosić do udziału w konkursie maksymalnie 2 prace a każdy z uczestników może być twórcą tylko 1 pracy. Prace należy złożyć do 10 grudnia w Szkole Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone 19 grudnia o godz. 10,00

opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij