Środa, 27 styczeń 2021, Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Jabłonka i okolice
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
Clouds
-3°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 69
Clouds
-1°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 76
Snow
-0°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 82
Snow
-1°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.12.2019, 23:38 | czytano: 3310

Wigilijne spotkanie w Czarnym Dunajcu (zdjęcia)

zdj. GOPS Czarny Dunajec

Moc życzeń, pierwsze kolędy, przedstawienie teatralne. Seniorzy spotkali się pierwszy raz na Wigilii zorganizowanej przez czarnodunajecki samorząd.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnym Dunajcu wraz z wójtem Gminy Czarny Dunajec Marcinem Ratułowskim zorganizował w siedzibie Centrum Promocji i Kultury Gminy Czarny Dunajec projekt socjalny: pt. "Wigilia w Gminie Czarny Dunajec dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych i bezdomnych".

Uczestników świątecznego spotkania przywitał Rafał Wilkus, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Ważnym celem naszego spotkania jest wskazanie potrzeby bliskości i integracji seniorów zwłaszcza w okresie świątecznym. Wspólnie pokazujemy, że ludzie nie muszą czuć się samotni, że są wśród nas ludzie chcący pomagać, chcący dawać ciepło i bliskość. Największym jednak założeniem, które chcemy osiągnąć to uśmiech na twarzy chorego i samotnego człowieka, który jak mamy nadzieję podczas tego świątecznego spotkania – poczuje się kochany i potrzebny - mówił szef czarnodunajeckiego GOPS-u.

Słowa pozdrowienia do licznego grona seniorów skierował też wójt Marcin Ratułowski. - Niezmiernie się cieszę z takiego świątecznego spotkania z państwem. Kiedy ubiegałem się o tak zaszczytną funkcję, jaką jest bycie wójtem w Gminie Czarny Dunajec, podkreślałem, że będę się starał o to, aby seniorzy w naszej gminie zostali zauważeni. Dziękuję wam za przybycie, za wspólne rozmowy, uwagi, które chcecie zawsze przekazać - mówił wójt Ratułowski. Seniorów pozdrowił także ks. Krzysztof Kocot, czarnodunajecki dziekan, a zarazem proboszcz, który wspólne posiady rozpoczął od tradycyjnego odczytania okolicznościowego fragmentu ewangelii Św Łukasza oraz krótkiej modlitwy z wszystkimi uczestnikami spotkania.

Spotkanie uświetniła programem artystycznym grupa uczniów z SP Ratułów. Nutę z kolędami zapewniła kapela regionalna. Były też upominki dla seniorów wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ratułowie oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Podczerwonem i Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu, a także wolontariusza z Zielonej Góry pana Henryka Brychcę. Dyrektor Rafał Wilkus podziękował także wszystkim sponsorom oraz przedstawicielom instytucji, od których udało się uzyskać wsparcie na organizację świątecznego spotkania i tak licznie odpowiedzieli na potrzebę dzielenia się z innymi. Wyraził także słowa wdzięczności do wolontariuszy, którzy tak chętnie włączyli się w pomoc przy organizacji Wigilii.

źródło: UG Czarny Dunajec, GOPS Czarny Dunajec/ zdj. CKiP Czarny Dunajec
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
gość07:09, 16 grudnia 2019
Może nie tyle potrzebujący co samotni .
młody16:36, 15 grudnia 2019
Trzeba było przyjść i zobaczyć jak było naprawdę. A teraz co żal d ściska. A starszy pan rozdawał cukierki ,a co zrobił dla swoich rówieśników?
WOLONTARIUSZ08:47, 15 grudnia 2019
Smutno czyta się te kłamliwe komentarze, a sprawy mają się zupełnie inaczej. Byłam wolontariuszem na tej wigilii. Pomagałam pracownikom GOPSU, którzy uwijali się jak mrówki aby obsłużyć prawie 80 osób potrzebujących a wcześniej aby wszystko zorganizować. Bardzo źle się dzieje gdy atakuje się tak szczytne wydarzenie. Gdybyście widzieli jak szczęśliwi byli seniorzy, ludzie chorzy, samotni i niepełnosprawni, gdy ktoś o nich przez te parę godzi zadbał, nakarmił i obdarował skromnymi upominkami. Pamiętajcie, że oni nie będą mieć wigilii! Nikt do nich nie przyjdzie i nie pocieszy. Do tego uderzyło mnie jak w skrajnej biedzi Ci ludzie żyją. Ukradkiem zabierali ze stołu jedzenie, wstydzili się tego i jakie było ich zdziwienie i szczera radość, gdy pod koniec wigilii daliśmy im pojemniki na jedzenie i oświadczyliśmy, że wszystko mają zabrać. Wójtowi wypominacie, że zorganizował wigilię dla potrzebujących z darów od sponsorów? Wstydźcie się! Obyście nigdy nie znalizeli się w takim położeniu jak Ci ludzie. Wtedy może docenicie tą pierwszą w historii gminy wigilię dla potrzebujących.
jan z czornego dunajca18:40, 14 grudnia 2019
Tak liczne przybycie - kpina większa połowa urzędników - i to sponsorzy im dali och biedacy
busia16:46, 14 grudnia 2019
Temu chłopcu w kapeluszu nikt nie powiedział, że należy go zdjąć?
Dog in The Fog14:10, 14 grudnia 2019
a śmioli siy ze Babic cukierki rozdaje.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij