Wtorek, 31 marzec 2020, Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-6°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 72
Clouds
-5°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 72
Clouds
-5°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 72
Clouds
-4°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-6°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 72
Clouds
-7°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 72
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
01.01.2020, 11:04 | czytano: 1107

Po remoncie otwarto Muzeum Stylu Zakopiańskiego (zdjęcia)

zdj. Muzeum Stylu Zakopiańskiego

ZAKOPANE. "Za nami już spotkanie w willi Koliba z okazji 199 rocznicy urodzin dra Tytusa Chałubińskiego, patrona Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem" - informują pracownicy muzeum.

W niedzielę otwarto po gruntownym remoncie Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba - najstarszym budynku w stylu zakopiańskim wniesionym w 1893 r. Jednym z wydarzeń była możliwość zwiedzenia budynku Muzeum Stylu Zakopiańskiego po remoncie konserwatorskim, a przed aranżacją ekspozycji. Licznych gości oprowadzał dr hab. Zbigniew Moździerz ekspert, jeśli chodzi o styl zakopiański.

Remont konserwatorski Koliby remont kosztował 3,5 mln zł. - Drewniane fasady oraz ściany środkowe zostały wyczyszczone, wymieniliśmy podłogi oraz całą elektrykę, a ogrzewanie zamieniliśmy na geotermalne. Zrekonstruowaliśmy także historyczne piece kaflowe" - mówi w rozmowie z TvP dyrektor Muzeum Tatrzańskiego, którego filią jest Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Anna Wende-Surmiak.

s/ zdj. Muzeum Stylu Zakopiańskiego
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij