Sobota, 18 styczeń 2020, Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Drizzle
-0°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dostateczna
16.01.2020, 09:26 | czytano: 1559

Stadion zimowy w Waksmundzie otwarty

Fot. UG Nowy Targ

Na stadionie LKS Huragan Waksmund wzorem roku ubiegłego powstała trasa biegowa. Pętla ma długość 400 m i pozwala biegać stylami klasycznym oraz dowolnym (łyżwą).

Na terenie stadionu organizowane są również zajęcia biegowe dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy. Gmina Nowy Targ od pięciu lat angażuje się w program narciarstwa biegowego, którego jednym z elementów staje się trasa na stadionie w Waksmundzie.

Trasa jest oświetlona, co umożliwia korzystanie z niej także w godzinach wieczornych, do czego gmina zachęca także starszych amatorów biegania na nartach.



Stadion jest czynny codziennie w godzinach od 9:00 do 21:00. Wstęp bezpłatny. Pierwszeństwo w korzystaniu z obiektu mają grupy szkolne z terenu gminy Nowy Targ.

Trasa została przygotowana społecznie przez LKS Huragan Waksmund, Wspólnotę Leśną Wsi Waksmund oraz przedstawicieli Gminy. Za bezpłatne użyczenie sprzętu do śnieżenia gmina dziękuje firmie Supersnow i Tracktech.

Źródło: UG Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
mieszkanka18:06, 18 stycznia 2020
Brawo, super pomysł! Niech gmina Łapsze Niżne patrzy i sie uczy!!!! Można? Oj tak :)
biegacz21:49, 16 stycznia 2020
Pierwszy malutki krok w stronę Norwegi
długi12:15, 16 stycznia 2020
Miasto śpi. Kupili armatki śnieżne i co i smog!
Johny12:08, 16 stycznia 2020
Brawo!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij