Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Szczawnica i okolice
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 59
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 59
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 90
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 59
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
11.02.2020, 13:04 | czytano: 1359

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" w Szczawnicy (zdjęcia)

Przez cały okres ferii zimowych nowotarscy policjanci promują bezpieczeństwo podczas spotkań z młodzieżą wypoczywającą na terenie powiatu nowotarskiego.

W sobotę na stoku Palenica w Szczawnicy zorganizowano akcję pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu oraz Grupa Podhalańska GOPR sekcja Szczawnica. W tym dniu PKL również promował bezpieczeństwo w ramach działań „Bezpieczny stok”. Funkcjonariusze wspólnie z ratownikami GOPR ze Szczawnicy, przedstawicielami PKL promowali bezpieczeństwo wśród narciarzy i snowboardzistów, poszerzali wiedzę na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz przekazywali ulotki zwierające m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Nie jest bowiem tajemnicą, że nauka przez zabawę przynosi zdecydowanie lepsze efekty, dlatego dla dzieci zorganizowano konkursy i zabawy promujące bezpieczeństwo podczas zimowego szaleństwa. Podczas trwania akcji chętni mieli możliwość pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód z założonymi alkogoglami, które symulują stan nietrzeźwości. Policjanci wspólnie z licencjonowaną Szkołą Narciarską Szczawnica–SITN PZN przeprowadzili zawody narciarskie slalomem. Każdy uczestnik otrzymał upominek i słodki poczęstunek, a zwycięzcy otrzymali dodatkowo puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe m.in. kaski narciarskie, gogle, vouchery na termy, karnety na stok i gadżety sportowe niezbędne podczas zimowych wypraw, a także materiały profilaktyczne.

Nagrody ufundowali: Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, Urząd Miasta i Gminy Nowy Targ, Termy Szaflary, Termy Bania Białka Tatrzańska, GOPR, Polskie Koleje Linowe, Market Rajski, Piekarnia Żarnecki.

Jedną z atrakcji imprezy był pokaz ratownictwa, w trakcie którego policyjny patrol narciarski wraz z GOPR-owcami z Grupy Podhalańskiej dociera do poszkodowanego i wspólnie udzielają mu pomocy. Ofiara wypadku zostaje przetransportowana na dół stoku i przekazana załodze pogotowia. Wspólne patrole na stoku, ćwiczenia funkcjonariuszy Policji i ratowników GOPR doskonalą umiejętności udzielania pomocy osobom poszkodowanym.

Tego dnia po zakończonej akcji, podczas zjazdu ze stoku policjanci i ratownicy GOPR udzielili pomocy poszkodowanemu narciarzowi, który niefortunnie upadł w trakcie jazdy i doznał urazu kolana. Policjanci zapewnili bezpieczeństwo poszkodowanemu, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a ratownicy opatrzyli mężczyznę i przetransportowali go bezpiecznie na dolną stację wyciągu, gdzie udzielono mu dalszej pomocy.

Elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest konkurs plastyczno-fotograficzny dla dzieci i młodzieży polegający na zilustrowaniu Dekalogu Reguł FIS, pt. „Stok nie jest dla Bałwanów” do udziału, w którym serdecznie zapraszamy!

Policjanci dziękują wszystkim sponsorom i osobom, które włączyły się w organizację imprezy i przekazali wspaniałe upominki i nagrody dla uczestników.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij