Góral w reklamie, czyli seminarium o folkowym marketingu - podhale24.pl
Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
Czarny Dunajec
Snow
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
56 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
25.02.2020, 11:08 | czytano: 3083

Góral w reklamie, czyli seminarium o folkowym marketingu

Jak pożenić wiekowe góralskie dziedzictwo z nowoczesnymi formami promocji? W najbliższą sobotę 29 lutego w remizie OSP w Łącku sposobu na taki mariaż poszukiwać będą specjaliści z samorządów, badacze folkloru oraz znawcy sztuki reklamy.

Celem spotkania będzie wypracowanie i omówienie jak najlepszych rozwiązań służących włączeniu twórczości ludowej oraz produktu regionalnego do promocji południowej Małopolski. Tamtejsi lokalni artyści, rękodzielnicy oraz twórcy wydają się naturalnymi ambasadorami miejsca – nie tylko swoich miejscowości, ale i całego regionu. Wykorzystywane przez nich ludowe narzędzia, dawne know-how oraz rzemieślnictwo dają możliwość wykreowania chwytliwej historii, która z pewnością zaciekawi niejednego. Dlaczego więc tak się nie dzieje? Zajmą się tym zaproszeni na seminarium specjaliści, którzy w swoich prezentacjach oraz podczas wspólnego panelu dyskusyjnego podpowiedzą samorządowcom, co zrobić.

Do udziału w wydarzeniu, zaprasza zespół realizujący projekt „Skarby Górali”. Ekipa ekspertów, miłośników folkloru, a przede wszystkich samych Górali z całego województwa dokumentuje arcybogate dziedzictwo kulturowe ludzi gór. Teraz przyszedł czas, by efektami swoich prac podzielić się z szerszym gronem gości seminarium. Znaczną część sobotniego wydarzenia zajmą także prezentacje twórczości Górali z południowej Małopolski. Pokazane zostaną fotografie, rzeźby oraz filmy dokumentujące góralskie zwyczaje.

Podczas seminarium swoją premierę będą miały też dwie publikacje poświęcone góralszczyźnie. Pierwsza z nich to swoiste podsumowanie projektu „Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski”. Celem autorów książki było udokumentować, ale także w ciekawy i przystępny sposób opowiedzieć o dziedzictwie kulturowym południowej Małopolski. Dlatego właśnie do tworzenia tej opowieści zaangażowali przede wszystkim miejscową młodzież, lokalne ośrodki kultury, szkoły i stowarzyszenia. Główną treścią wydawnictwa są wywiady, reportaże literackie i fotoreportaże przygotowane w większości przez miejscową młodzież, prezentujące najbardziej charakterystyczne dla danego rejonu tradycje, postacie, rzemiosło, sztukę czy też obrzędy. Książka składa się z ośmiu z rozdziałów. Każdy z nich poświęcony jest jednej grupie: Góralom Białym, Nadpopradzkim, Spiskim, Pienińskim, Babiogórskim, Orawskim, a także Zagórzanom i Kliszczakom.



Materiały prasowe, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas