Środa, 01 kwiecień 2020, Imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory
Jabłonka i okolice
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 29
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 29
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 29
Clear
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 38
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 29
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 29
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
24.03.2020, 16:02 | czytano: 1035

Czy warto być eko w czasie koronawirusa? Warto

Ekologiczny styl życia pomaga przetrwać izolację związaną z koronawirusem. Takie nawyki, jak używanie domowych kosmetyków i środków czystości, kuchnia w duchu less waste, picie „kranowianki” lub wody filtrowanej są bardzo przydatne w czasie #zostańwdomu.

- Unikanie spotkań, opustoszałe miasta i zamknięte obszary w nadleśnictwach zachęcają do spędzania czasu we własnym ogródku lub przy balkonowych skrzynkach. Z drugiej strony zużywamy znacznie więcej przedmiotów jednorazowych: chusteczek, maseczek, rękawiczek, do łask wraca tez plastik - tym bardziej warto więc poświęcić więcej uwagi segregacji odpadów – przypomina wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz.

Przygotowaliśmy dla Was mały poradnik, jak być eko w czasie koronawirusa. Wierzymy, że znajdziecie w nim inspirację. Serdecznie zapraszamy na profil ekoMałopolski na Facebooku.

Źródło: UMWM, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
poi21:50, 24 marca 2020
@Wyrocznia, dobrze, że nie ego-terroryści. Tacy, jak Ty.
Pp21:46, 24 marca 2020
Kranówczanka jest lepsza od butelkowej, to wiadomo nie od dziś. W butelkowej są cząsteczki mikroplastiku. Zwłaszcza, jak dlużej poleży. W większości Polskich miast spokojnie można pić wodę z kranu. Tak robię od lat i żyję, i cieszę się zdrowiem.
Wyrocznia17:20, 24 marca 2020
Eko-terroryści?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij