Środa, 01 kwiecień 2020, Imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory
Czarny Dunajec i okolice
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 40
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 40
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 40
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 38
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 40
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 40
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
24.03.2020, 18:24 | czytano: 1269

Babia Góra zamknięta

Arch. Podhale24.pl

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 wprowadzono zakaz wstępu na szlaki Babiogórskiego Parku Narodowego. Zakaz obowiązuje od 25 marca do odwołania.

- Wiemy, że las nie stwarza zagrożenia epidemiologicznego. Wiemy również, że spacery - zwłaszcza w warunkach górskich - przyczynić się mogą do wzmocnienia naszego organizmu. Nie możemy jednak pozwolić, by - jak to już miało miejsce - na kopule szczytowej Diablaka gromadziło się jednocześnie kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset osób, stwarzając dla siebie wzajemnie realne zagrożenie - informuje w komunikacie babiogórski park. - Mamy nadzieję, że już niebawem sytuacja wróci do normy, a wtedy z przyjemnością zaprosimy Państwa do wspólnego podziwiania piękna Królowej Beskidów. Wierzymy, że zrozumiecie Państwo naszą decyzję - jest ona dla nas samych bardzo trudna. Pamiętajmy: wirusa możemy pokonać tylko razem. W tych trudnych czasach "razem" oznacza jednak właśnie "osobno".

oprac. r/ źródło: Babiogórski Park Narodowy
najnowsze informacje
komentarze
kara?19:31, 25 marca 2020
Nie panikuję ale jakiś nakazów zakazów troszkę trzeba przestrzegać Marysiu i ,,turyści,,. Na Słowacji poszli w dwójkę na kwarantannie(kierowcy tirów) na Wysoką w Tatrach(trudne warunki).Ino jeden żywy ledwo wrócił.
turysta11:29, 25 marca 2020
Sorki ale nie zrozumiemy
niedzielny turysta10:52, 25 marca 2020
Byłem kilkunastokrotnie w rożnych porach w rożnym czasie przy pięknej pogodzie i nigdy na szczycie nie było kilkuset turystów !!!! na raz ??? ...możne przez cały dzień by się nazbierało ... przesadzają...
Marysia22:47, 24 marca 2020
Chore zakazy.
Bylam w niedziele na Babiej. Zadnego tlumu. Wymijanka bardzo bezpieczna. Na szczycie miejsca na zachowanie bezpiecznej odleglosci.
Jest piekna pogoda. Głod witamny D a wy wszystko zamknijcie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij